بر این اساس رینگ بین الملل بورس در حالی روز سه شنبه نظاره گر عرضه حجم زیادی از انواع فرآورده‌های نفتی با کیفیت در این بازار متشکل و شفاف است که از این حجم حدود ۳۲۸ هزار و ۲۳۵ تن بنزین با اکتان ۸۷ از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای صادرات به آنسوی مرزهای ایران روانه میز فروش رینگ بین الملل بورس می‌شود.
نکته قابل تامل اینکه در میان این حجم از محموله‌های بنزین با اکتان ۸۷ شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی ایران، برای نخستین بار اقدام به عرضه یک میلیون و ۷۷۰ هزار بشکه معادل حدود ۲۰۸ هزار و ۲۳۵ تن بنزین با اکتان ۸۷ به مقاصد صادراتی دریایی با شرایط فوب بندر عباس در بورس کرده است.
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین در این روز ۱۲۵ هزار تن بنزین با اکتان ۹۵ (سوپر) و ۵۶ هزار تن بنزین با اکتان ۹۱ (سوپر) را نیز در رینگ بین الملل به مقاصد صادراتی آنسوی مرز های ایران عرضه می‌کند.
گفتنی است در این روز ۱۰۷ هزار تن نفت سفید نیز برای صادرات توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران عرضه می‌شوند. همزمان ۲ هزار تن سوخت هواپیما(جت) نیز از سوی این شرکت برای صادرات عرضه می‌شود.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش در روز سه‌شنبه فعالان بورس انرژی ایران شاهد عرضه ۲۹۲ هزار تن نفت گاز (گازوئیل) از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز خواهند بود که به مقاصد خشکی و دریایی و به روش های نقدی و یا کشف پریمیوم روانه میز فروش این بازار خواهند شد.
در نهایت اینکه روز سه شنبه پالایش نفت آبادان ۷۰ هزار تن نفتای سبک را به مقاصد دریایی و به روش کشف پریمیوم در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه خواهد کرد و از سویی دیگر پتروشیمی بیستون نیز سه هزار تن رافینت صادراتی را در این بازار بر روی میز فروش خواهد گذاشت.
روز شلوغ معاملاتی رینگ بین الملل بورس انرژی ایران در روز سه شنبه این هفته در حالی رقم می‌خورد که هفته قبل نیز ۲۳۳ هزار و ۵۰۰ تن انواع فرآورده نفتی از این بازار به مقاصد صادراتی معامله شد.