رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت : طی سه ماه گذشته با تشکیل جلسات کارشناسی میز سوریه، بدنبال افزایش سهم صادرات غیرنفتی استان به این کشور هستیم.
حبیب امین‌زاده امروز در ششمین جلسه کارشناسی و مطالعاتی میز سوریه، پیش از این کشور سوریه در ۱۰ ردیف نخست مقاصد صادراتی استان قرار نداشت، اظهار داشت: استقبال تجار و صنعتگران استان از این بازار در حال افزایش است.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از فارس، وی افزود: برنامه عملیاتی خوبی در این زمینه تدوین شده و امیدواریم بتوانیم با شناخت کافی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های تجاری کشور سوریه، میزان صادرات به این کشور افزایش پیدا کند.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه شناخت ظرفیت‌های تولیدی صادراتی دو طرف از هم بسیار مهم است؛ اضافه کرد: اطلاعات بازار هدف در قالب یک پایگاه داده در حال گردآوری و دسترس است و در صدد ارائه ظرفیت‌های تولیدی استان به طرف مقابل از طریق مسیرهای دیپلماتیک در سوریه هستیم.
امین‌زاده اضافه کرد: آی تی، قطعات و مجموعه‌های صنعتی خودور، تنقلات، شیرینی و شکلات، صنعت احداث، آب و ایجاد واحدهای صنعتی از جمله ظرفیت‌های قابل سرمایه‌گذاری در سوریه است.