کارشناس و مربی فوتبال گفت: بحران اخیر تیم تراکتور نشان داد که در فوتبال همه چیز حول محور پول و هزینه‌های میلیاردی نمی‌چرخد.
به گزارش جارچی اخبار ، اصغر اعتباری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، دلیل اصلی بحران در تراکتور را نوع نگرش مدیران این باشگاه به فوتبال دانست که در ابتدای فصل چنین تصور می کردند که با هزینه های میلیاردی می توانند تیم درست و حسابی با هدف قهرمانی آماده کنند اما غافل از آنکه تیم درست کردنی است نه خریدنی.
وی ساختار باشگاه تراکتور را فروپاشیده، غلط و دارای مشکلات عدیده دانست و اظهار داشت: تیمی که مدیرانش ادعای قهرمانی پیش از شروع فصل را می کند، نشانه ای دیگر از ناکارآمدی ساختار باشگاهی است که در آن بدون توجه به جوانب امر و پیامدهای چنین اظهارنظرهایی، هواداران را دچار سردرگمی می کنند.
اعتباری ادامه داد: چندین سال است که مدیران و مسوولان تراکتور برای قهرمانی برنامه می ریزند اما هر بار با شکست مواجه می شوند که علت اصلی به ساختار معیوب باشگاه بر می گردد و هواداران این تیم باید بدانند با ادامه چنین روند و نگرش هایی بسیار بعید است تراکتور حتی به سهمیه آسیایی نیز برسد.
وی با تاکید بر اینکه مدیران باشگاه تراکتور باید پاسخگوی عملکرد ناشیانه و ضعیف خود باشند، اظهار داشت: اینکه چرا ۸۰ هزار تماشاگر ابتدای فصل به ۱۰۰۰ نفر رسیده است چالش بزرگی است که دلایل آن باید توسط کارشناسان بررسی شود که در آن نقش مدیریت مهم است.
اعتباری نبود کمیته فنی در باشگاه را از جمله دیگر عوامل مربوط به مشکلات فنی تراکتور دانست و گفت: در حالیکه تیم هفته هاست در بحران نتیجه گیری گیر کرده است، باید مدیران باشگاه دلیل اینکه چرا کمیته فنی برای بررسی این وضعیت تشکل نمی دهند را به هواداران اعلام کنند.
وی افزود: در آذربایجان و تبریز بسیاری از مربیان و کارشناسان متبحر وجود دارند که حاضرند به صورت رایگان مشاوره های فنی به باشگاه ارایه دهند اما آیا این آمادگی در میان مدیران باشگاه نیز وجود دارد؟
این کارشناس فوتبال بزرگترین و مهم ترین مشکل فنی تیم تراکتور را استخدام سه کاپیتان تیم ملی اعلام و اضافه کرد: به جز حاج صفی که با انگیزه بازی می کند، شجاعی و دژاگه باید در فصل گذشته با احترام از تیم کنار گذاشته می شدند تا امسال تیم را اینچنین دچار بحران فنی نکنند.
تیم تراکتور تبریز از هفته هشتم لیگ برتر و شکست مقابل نفت آبادان وارد بحران شد و طی ۵ بازی ۴ شکست و یک تساوی خانگی مقابل تیم قعرنشین شاهین بوشهر به دست آورد که این نتایج منجر به برکناری دنیزلی و استعفای مدیرعامل باشگاه گردید.
شکست ۲ بر صفر روز گذشته تراکتور مقابل رقیب سنتی اش ماشین سازی منجر به بروز حواشی زیاد بین هواداران این تیم شد.