اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی با انتشار اطلاعیه ای به یک خبر در فضای مجازی با موضوع کاهش آمار حیات وحش در منطقه حفاظت شده ارسباران پاسخ داد.
به گزارش جارچی اخبار به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، در این اطلاعیه آمده است: همانگونه که در اخبار مربوط به سرشماری نیز آمده فعلا سرشماری حیات وحش تا آخر آذر ماه در استان ادامه دارد پس با توجه به اینکه سرشماری فعلا به اتمام نرسیده قطعا هرگونه آماری در این خصوص غیر کارشناسی و کذب خواهد بود.
در ادامه این اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی ازمنتشرکنندگان این خبر در فضای مجازی خواسته است تا اسناد رسمی مربوط به این آمار را منتشر نمایند.
بر این گزارش سرشماری حیات وحش مسئله ای تخصصی است که سالانه بصورت دقیق و منظم برگزار و نتایج آن جهت مدیریت تنوع زیستی و زیستگاههای استان سرلوحه تصمیمات در فازهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت قرار می گیرد و به هیچ عنوان آمار مقطعی به دلایل فنی ملاک نبوده و روند تغییرات جمعیتی و نیز تغییرات محیطی اعم از آب و هوایی، توسعه ای و سایر موارد موثر چه بصورت نقطه ای یا منطقه ای پس از تجزیه و تحلیل و ریشه یابی مورد در تصمیم سازی و تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرند.
در پایان این اطلاعیه تاکید شده خبر منتشره کذب و مصداق کامل تشویش اذهان بوده و در پی زیر سوال بردن تلاشهای شبانه روزی و بی ادعای محیط بانان و همکاران حفاظت محیط زیست از طرف افراد بی مسئولیت و غیرمتخصص می باشد که از این رو این اداره کل اقدامات قانونی در این خصوص را برای خود محفوظ می دارد.