یزد جارچی اخبار  مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان این که توسعه تنها با پژوهش تحقق می‌یابد، گفت: هر توسعه‌ای باید بر مبنای تحقیق باشد و این در حالیست که بسیاری از پژوهش‌های کشور قابلیت کاربردی بودن را ندارد.

«محمدمهدی جوادیان زاده» روز سه شنبه  در نشست فصلی که همزمان با هفته پژوهش در این شرکت برگزار شد، با بیان این که منشور اخلاقی تنها برای نصب روی دیوارها نوشته نشده است، اظهار کرد: این منشور حاوی نکاتی است که به ما یادآوری می‌کند که چگونه به اهداف این منشور دست یابیم.

وی با اشاره به این که خوشبختانه شرکت آب منطقه‌ای یزد در سال‌های اخیر رشد بسیار خوبی داشته است، گفت: از جمله دستاوردهای سال جاری شرکت، کسب رتبه پنجم در جشنواره شهید رجایی در بین شرکت‌های آب منطقه‌ای و کسب رتبه نخست در بخش زیرساخت‌های توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات است.

به گزارش جارچی اخبار و به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای یزد، جوادیان زاده در ادامه ضمن تبریک هفته پژوهش، بیان کرد: با توجه به این که شعار هفته پژوهش «بدون پژوهش و مطالعه تصمیم‌گیری نکنید»، است آن چیزی که برگرفته از اندیشه می‌باشد، اهمیت پژوهش را نشان می‌دهد اما متاسفانه در حال حاضر اندیشه کردن باب نیست.

وی با بیان این که پژوهش با تأمل کردن در کارها بوجود می‌آید، افزود: هر توسعه‌ای باید برمبنای تحقیق باشد، در حالی که بسیاری از پژوهش‌های کشور قابلیت کاربردی بودن را ندارد و غیرقابل استفاده مانده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد در پایان با اشاره به این که تلاش می کنیم بخش پژوهش را در راستای اهداف و ماموریت های شرکت کاربردی کنیم، گفت: در شرکت آب منطقه‌ای یزد ۱۰۰ کار تحقیقاتی انجام شده ولی از حوزه های مختلف درخواست کردیم که بررسی کنند چند درصد این پژوهشی که پول برای آن هزینه شده، عملیاتی شده و در شرکت مورد استفاده قرار گرفته است که به زودی نتیجه آن اعلام خواهد شد.

در این نشست «عبدالعظیم پویا» پژوهشگر و کارشناس خبره میراث فرهنگی یزد هم به نقش حیاتی آب در استان یزد اشاره و تاکید کرد: در چنین شرایطی ضروری است خدمات شایسته‌ای را برای حفظ و حراست از آب انجام دهیم.

وی ادامه داد: یکی از واژه های مهم در حفظ فرهنگ آبی یزد را واژه‌ی کلیدی پژوهش عنوان کرد و گفت: بدون شناخت تاریخ آب، شناخت تاریخ یزد میسر نیست و این شناخت هم تنها با پژوهش، شدنی است.

«حسین مسرت» نویسنده و پژوهشگر یزدی نیز در پایان توضیحاتی در خصوص کتاب آب انبارهای یزد و پیشینه و ساختار آن‌ها ارائه داد.

در این مراسم از «محجوبی» و «نعمتی» به عنوان پژوهشگران برتر شرکت آب منطقه‌ای یزد، «حسین مسرت» و «عبدالعظیم پویا» پژوهشگر پیشکسوت در حوزه آب استان و سه نفر از دانش‌آموزان پژوهشگر در طرح داناب تجلیل شد