سمنان_حسین بابامحمدی:مشاور شهردار سمنان در امور بانوان درگفتگو باخبرنگار ما گفت:به دلیل اینکه کوهها اهمیت زیادی برای حیات در کره زمین دارند ۱۱ دسامبر برابر با ۲۰ آذرماه روز جهانی کوهستان نامگذاری شده است در همین راستا برنامه سلامی به نخستین سرباز البرز با هدف معرفی رسمی ارتفاعات چندران سمنان به عنوان آغاز سلسله جبال البرز و گرامیداشت روز جهانی کوهستان برگزار می شود.
به گزارش جارچی اخبار؛سمیه قاسمی افزود:براساس تحقیقات صورت گرفته از سوی بنیاد علمی ،فرهنگی آرمان روشن سمنان، ارتفاعات زیبا و باستانی چندران که متعلق به دوره پالئوزوئیک است آغاز رشته کوههای البرز محسوب می‌شود و باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد و نشان گذاری چندران به عنوان خط مقدم رشته کوه البرز می تواند منشاء رویدادهای خوب آینده به ویژه در حوزه گردشگری و محیط زیست باشد.
به گفته قاسمی، این برنامه کوهستان گردی خانوادگی در روز جمعه ۲۲ آذرماه تدارک دیده شده تا خانواده ها در کنار هم و در آغوش این کوهستان زیبا روز تعطیل مفرحی را سپری کرده و علاوه بر ورزش و تفریح به پاک سازی منطقه پرداخته و از برنامه های فرهنگی هم که توسط کودکان و نوجوانان اجرا می شود بهره مند شوند. وی خاطر نشان کرد:از آنجا که صرف صبحانه سالم یکی دیگر از برنامه های این کوهستان گردی است از خانواده ها می خواهیم در جهت حفظ طبیعت و تولید زباله کمتر وسایل مورد نیاز صبحانه از جمله لیوان را به همراه داشته باشند. این برنامه به همت امور بانوان شهرداری سمنان و بنیاد علمی ،فرهنگی آرمان روشن و با مشارکت هیات ورزش های همگانی شهرستان سمنان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان و اداره تربیت بدنی شهرستان سمنان برگزار می شود.