مدیرکل آموزش و پرورش البرز ، عرضه کیک های حاوی قرص در بوفه مدارس این استان که در برخی از رسانه ها مطرح شده را تکذیب کرد.
به گزارش جارچی اخبار، سالار قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص مشاهده کیک حاوی قرص در برخی مدارس البرز اظهارداشت: در روزهای اخیر برخی دانش آموزان سه مدرسه مناطق جهانشهر و مهرشهر کرج و شهرستان فردیساز سوپرمارکت های سطح شهر اقدام به خرید کیک برای زنگ تفریح خود می کنند که پس از باز کردن خوراکی خود در مدرسه متوجه قرص می شوند و موضوع را به مربیان بهداشت مدرسه اطلاع می دهند.
وی با بیان اینکه بخشنامه وزارتخانه ای ارسال شده در خصوص کیک های آلوده به قرص به همه مدارس استان البرز ارسال شده است، یادآورشد: مربیان بهداشت و مراقبان سلامت درطول هفته گذشته تاکنون نکات آموزشی لازم را در مورد آنفلوآنزا و مواد غذایی آلوده به ویژه کیک های آلوده به قرص را به دانش آموزان و اولیا انتقال داده اند.
قاسمی گفت: خانواده دانش آموزان نیز تهیه کیک های آلوده به قرص را در بیرون از بوفه مدارس البرز را تائید کرده اند.
وی اضافه کرد: تیم های نظارتی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان دانش آموزی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز همواره بر عرضه مواد غذایی در بوفه مدارس نظارت دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزادامه داد: با توجه به شرایط خاص کنونی و اعلام کیک های آلوده به قرص در جامعه به منظور دقت نظر بیشتر تیم نظارتی ویژه ای درآموزش و پرورش استان متشکل از ارزیابی حراست، سازمان دانش آموزی و همچنین بخش سلامت مدارس البرز پیگیر این موضوع بوده و هستند.
قاسمی عنوان کرد: مدیران مدارس همزمان با آغاز سال تحصیلی موظف به تهیه خوراکی های مجاز و سالم در پایگاه های تغذیه سالم مدارس شده اند به گونه ای که موادغذایی بوفه ها باید از مراکز مجاز توزیع مواد غذایی تهیه و عرضه شود.
وی افزود: انتظارمی رود والدین دانش آموزان مراقبت لازم را در خرید مواد غذایی برای میان وعده دانش آموزان در مدارس را داشته باشند و ازلقمه های خانگی و بسته بندی شده برای زنگ تفریح فرزندانشان در مدرسه استفاده کنند.
وی تاکید کرد: مدیران مدارس وظیفه دارند در صورت مشاهده موردی از کیک های آلوده در خوراکی های دانش آموزان پیدا کنند به شماره ۳۲۵۴۳۸۳۷ دانشگاه علوم پزشکی البرز تماس بگیرند.
استان البرز ۲ هزار و ۹۰۰ کد مدرسه دارد.
استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.
عرضه، کیک¬، قرص ، بوفه، مدارس ، البرز، تکذیب،آموزش و پرورش، سالار قاسمی