عبدالکریم گراوند روز یکشنبه درگفت وگو با ما افزود: استان بوشهر فردا میزبان اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و شماری از اعضای هیات دولت است که بدون شک مایه خیر و برکت برای این استان خواهد بود.

وی یادآورشد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده در این سفر یک روزه گلخانه ۷۵هکتاری روستای بنداروز، آبیاری تحت فشار ۱۵۰۰ هکتاری و یک واحد پرواربندی سه هزار راسی گوساله در شهرستان دشتستان با مجموع اعتبار ۱۳۲میلیارد تومان و اشتغال پنج هزارو ۱۹۰ نفر به صورت فصلی و دائم توسط دکتر جهانگیری افتتاح خواهد شد.

استاندار بوشهر اضافه کرد: یکی از سیاست‌های دولت توجه به روستا به عنوان کانون تولید است که در همین ارتباط در سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان بوشهر ۱۹ طرح بوم‌گردی با ۱۴ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

گراوند اظهارداشت: هرچند همه شهرستان‌های استان بوشهر از اجرای طرح‌های کشاورزی و بوم‌گردی سهم دارند اما در این سفر به صورت نمادین سه پروژه بخش کشاورزی در شهرستان دشتستان توسط دکتر جهانگیری افتتاح خواهد شد .
به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا, وی گفت: همچنین وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز یک طرح بوم‌گردی را به نمایندگی از ۱۹ طرح که در این سفر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد را افتتاح خواهد کرد.

استاندار بوشهر افزود: با افتتاح این شمار مجموع طرح‌های بوم‌گردی بهره‌برداری شده‌ در استان بوشهر به ۴۳ طرح افزایش خواهد یافت.

گراوند ادامه داد: همچنین در سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان بوشهر سد قیز قلعه در منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی با حضور معاون وزیر نیرو با اعتبار ۱۴میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

وی گفت: سد قیز قلعه و بوم‌گردی‌های روستایی نیز از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح خواهند شد.

استاندار بوشهر افزود: سد قیز قلعه با آب قابل تنظیم سه میلیون متر مکعب، مخزن ۱.۲میلیون متر مکعب، از نوع آر سی سی بتن غلطکی به ارتفاع ۲۵.۵ متر با هدف بهبود آبخوان‌داری اراضی پایین دست و بهبود اراضی یکهزارو ۴۰۰ هکتاری از زمین‌های کشاورزی منطقه دشت پلنگ اجرا شده‌است.

وی گفت: همچنین در این سفر دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و نمایشگاه گردشگری استان بوشهر توسط معاون اول رئیس جمهوری افتتاح و نخستین خانه موسیقی محلی جنوب کشور نیز توسط وزیر میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری افتتاح خواهد شد.

گراوند یادآورشد: همچنین نشست‌های شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر نیز با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار خواهد شد.