همزمان با دهه فجر ۱۲ طرح شرکت‌های آب منطقه ای و آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با مجموع اعتبار ۵۰۹ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
به گزارش جارچی اخبار، تعویض ۲۶.۵ کیلومتر از لوله های بنتی خط پشتیبان آبرسانی از زرینه رود به تبریز بین ملکان و بناب به لوله های فولادی ، طرح تغذیه مصنوعی در شهرستان سراب، ساخت حوضچه ۶۴ هزار مترمکعبی، طرح زهکشی رودخانه آجی چای، عملیات بازگشایی و ساماندهی رودخانه ها، ساختمان امور آب تبریز از جمله طرح هایی بود که با ۴۷۴ میلیارد تومان اعتبار توسط شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی بهره برداری شد.
امروز همچنین بخشی از شبکه آب و فاضلاب تبریز، طرح توسعه شبکه فاضلاب بستان آباد، حفر و تجهیز یک دهنه چاه در بستان آباد، طرح آبرسانی به خمارلو و حفر و تجهیز چاه، شبکه آب و فاضلاب اهر، حفر و تجهیز چاه در صوفیان به همت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی بهره برداری شد.
در پنجمین روز دهه فجر عملیات اجرایی یک حلقه چاه در ترکمانچای و مخزن آب آبش احمد هم آغاز شد.
استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح طرح های آبرسانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تحولی در جهان و منطقه ایجاد کرد، اظهار داشت: بزرگ ترین دستاورد انقلاب، استقرار جمهوری اسلامی است که بر مبانی دینی متکی است که آن به مردمسالاری دینی تعبیر می شود.
محمدرضا پورمحمدی مهم ترین دستاورد جمهوری اسلامی را امنیت دانست و گفت: این نظام در دنیای طوفان زده امنیتی را فراهم کرده که آن را مدیون حضور مردم هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم ولی نعمتان ما هستند و هر قدر برای این مردم کار کنیم، کم است، اظهار کرد: کاش جنگ اقتصادی هم آژیر داشت تا مردم باور می کردند که در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم.
وی با دعوت از مردم برای حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: جمهوریت نظام یکی از دستاوردهای مهم نظام است که مشارکت باشکوه مردم در انتخابات آن را به رخ جهانیان می کشد.