مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان‌شرقی از بارش برف، کاهش محسوس دما و وزش باد گاهی شدید از اوایل شنبه ۱۹ بهمن‌ماه در استان خبر داد.
به گزارش جارچی اخبار، افشین ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان اظهار کرد: شرایط ناپایدار جوی از اوایل روز شنبه ۱۹ تا روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه، کلیه نواحی به‌ویژه نواحی جنوبی و کوهستانی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی با اشاره به بارش برف و کولاک برف و مه افزود: مه‌گرفتگی و کاهش دید، لغزندگی، یخبندان و اختلال تردد در معابر شهری و جاده‌های مواصلاتی مخصوصا جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها دور از انتظار نیست و توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری اجتناب و ضمن رعایت نکات ایمنی، تجهیز خودروها به تجهیزات زمستانی اقدام گردد.
مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به اینکه وزش باد گاهی شدید (تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت) پیش‌بینی شده است، توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خطرات ناشی از وزش باد، سقوط اشیا و شکستن درختان صورت پذیرد.
وی با اشاره به کاهش دما متذکر شد: دما به‌صورت محسوس (۵-۱۰) درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت و توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه در خصوص مدیریت حامل‌های انرژی انجام گیرد.
مسوول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: به هم استانی‌های عزیز توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی، اقدامات لازم را به عمل آورند.