استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در یک سال گذشته ۱۲۷ واحد تولیدی جدید با اعتبار ۵۹۵ میلیارد تومان در استان راه‌اندازی شده و یک‌هزار و ۶۶۸ نفر از جوانان جویای کار در این واحدها مشغول به‌کار شده‌اند.
به گزارش جارچی اخبار، محمدرضا پورمحمدی افزود: در این مدت، ۱۸۶ طرح توسعه واحدهای تولیدی نیز با سرمایه‌گذاری ۸۱۸ میلیارد ریال اجرا شده و آذربایجان‌شرقی از نظر ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی رتبه اول کشور را دارد.
پورمحمدی با بیان اینکه مردم ولی‌نعمت مسوولان هستند، افزود: علت وجودی همه ارکان نظام برای خدمت به مردم است و توسعه در هر بخشی از کشور با حضور مردم معنا پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه امنیت کشور نیز با حضور مردم به‌دست آمده است، متذکر شد: مردم، تضمین‌کننده امنیت و توسعه هستند و هر کجا مردم حضور داشته باشند پیشرفت می‌کنیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید ریشه مشکلات را بشناسیم، افزود: باید بدانیم که چه کسانی مشکلات امروز کشور را بر ما تحمیل کرده‌اند؛ اگر هشت سال جنگ را به ما تحمیل نمی‌کردند امروز در چنین وضعیتی نبودیم.
وی با بیان اینکه به‌رغم فشارها و محدودیت‌ها از حرکت رو به جلو غفلت نکرده‌ایم، یادآور شد: متأسفانه برخی یاد گرفته‌اند سیاه‌نمایی کنند در حالی‌ که در کنار مشکلات باید موفقیت‌ها را هم گفت؛ بزرگترین درد یک جامعه ناامیدی و دلسرد شدن مردم آن است و نباید اجازه دهیم که مردم ناامید شوند.
پورمحمدی تأکید کرد: ملت ایران سختی‌ها و مشکلات را پشت سر خواهد گذاشت و همواره بر آرمان آزادی‌خواهی، استقلال و باج ندادن به دشمنان خواهد ایستاد.
استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان ساخت: در روزهای آینده سه اتفاق مهم ۲۲ بهمن، دیدار مردم آذربایجان با رهبر معظم انقلاب و انتخابات ۲ اسفند را پیش رو داریم که مطمئناً مردم همیشه آگاه استان، صحنه‌های دیگری از وفاداری خود را به انقلاب اسلامی نشان خواهند داد.