معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ایام‌الله دهه فجر در اقصی نقاط کشور تعداد ۴۳۹ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۲۲ هزار نفر به بهره‌برداری رسید.
به گزارش جارچی اخبار، مهدی صادقی‌نیارکی در حاشیه بازدید و افتتاح چند پروژه صنعتی در تبریز اظهار داشت: یکی از برنامه‌های محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸ برنامه توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل بوده است و شرکت‌های صنعتی استان نیز در همین زمینه، اولین تولیدات خود را معرفی کردند.
وی ضمن اشاره به برنامه‌های حمایتی وزارت صمت در تولید و تعمیق ساخت داخل و استقلال صنعتی بر افزایش خوداتکایی صنعتی و توسعه صادرات صنعتی تاکید کرد و گفت: در راستای قانون حداکثر حمایت از توان تولید کالاهای ایرانی، تجهیز پروژه‌ها و قراردادها سامانه توان ایران راه‌اندازی شده است و ارجاع کار و پروژه‌ها باید به‌صورت صد در صدی به طرف ایرانی داده شود.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت، وقوع تراز تجاری مثبت از نظر وزنی و ارزشی در حوزه صنایع را نشان بالندگی اقتصاد صنعتی کشور دانست و متذکر شد: باید با تبدیل فرصت توسعه صادرات به مزیت رقابتی در بازارهای هدف صادراتی حضور دائمی داشته باشیم و نیازهای داخلی در تولیدات صنعتی را از طریق خوداتکایی صنعتی تولید کنیم و در فضای رقابتی در بازارهای منطقه ارائه کنیم.
وی در خصوص برنامه‌های اجرا شده از سوی وزارت صمت در دهه فجر انقلاب اسلامی نیز تصریح کرد: در ایام‌الله دهه فجر در اقصی نقاط کشور تعداد ۴۳۹ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۲۲ هزار نفر به بهره‌برداری رسید.
صادقی اضافه کرد: در استان آذربایجان‌شرقی نیز همزمان با این ایام ۳۹ طرح صنعتی توسعه‌ای و ایجادی با اشتغال‌زایی یک‌هزار نفر و سرمایه‌گذاری حدود ۱۸۰ میلیارد تومان در مدار تولید قرار گرفت.