رییس انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی گفت: نخستین جشنواره موسیقی فجر استان از ۲۴ تا ۳۰ بهمن در تبریز،‌ میانه، اهر و اسکو برگزار می‌شود.
به گزارش جارچی اخبار، غلامرضا میرزا زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره همزمان با سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر کشور و با هدف ایجاد نشاط عمومی و حفظ و اشاعه‌ی فرهنگ صحیح موسیقایی، در قالب اجرای گروه‌ها مانند سایر اجراهای صحنه ای و به شکل غیر رقابتی برگزار می‌شود.
وی حاطرنشان کرد: جشنواره یاد شده در پنج گرایش موسیقایی شامل گروه موسیقی دستگاهی(سنتی)، گروه موسیقی اقوام(مقامی).آذربایجانی و عاشقی، گروه موسیقی کلاسیک(غربی)، گروه موسیقی پاپ و گروه موسیقی تلفیقی برگزار می‌شود.
میرزازاده افزود: ۱۷ گروه موسیقی در این جشنواره اجرای برنامه خواهند داشت که ۱۳ گروه از تبریز، یک گروه از میانه، ‌۲ گروه از اهر و یک گروه از اسکو هستند.
وی حمایت از گروههای موسیقی بومی را از اهم اهداف این جشنواره برشمرد.
میرزازاده از برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره در سی‌ام بهمن‌ماه جاری در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز خبر داد.
این جشنواره توسط انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پنج گرایش موسیقایی و در قالب گروه نوازی بدون محدودیت سنی و به مدت یک هفته همزمان با سی و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر برگزار می‌شود.