پروژه ایستگاه پمپاژ و منبع ذخیره آب ۲۵۰۰ متر مکعبی و ورزشگاه روباز توانا با هزینه بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال با حضور استاندار، رئیس شورای شهر اصفهان و جمعی از معاونین و مدیران شهرداری در منطقه ١١ شهر اصفهان به بهره برداری رسید. 

به گزارش جارچی اخبار و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین امیری معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در حاشیه بهره برداری از این پروژه، اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح مخزن ذخیره آب و پساب تصفیه شده برای منطقه ۱۱ هستیم، ۶ ماه پیش عملیات ساخت این مخزن با ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب آغاز شد که می‌تواند نقش قابل توجهی در تامین و ذخیره و انتقال آب مورد نیاز به منطقه ۱۱ داشته باشد. وی با بیان اینکه سرعت اجرای کار بسیار خوب بود، تصریح کرد: شهردار منطقه و همکاران به خوبی مدیریت کردند و این پروژه در موعد مقرر به بهره برداری رسید.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: سطح فضای سبز منطقه ۱۱ نیازمند توسعه است، در مناطقی که بافت قدیمی دارد و در مناطقی که ساختمان بیشتری احداث شده نیازمند آن هستیم که فضای سبز را توسعه بدهیم.

وی افزود: به همین دلیل در جلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر یک قطعه حدود ۱۸ هکتاری به فضای سبز اختصاص داده شد که امیدواریم در راستای کاهش آلودگی و منابع آلایندگی به ویژه منطقه ۱۱ رهنان نقش داشته باشد، برابر اطلاعات هواشناسی میزان آلاینده‌ها در بعضی از نقاط بیشتر است، بنابراین لازم است فضای سبز توسعه داده شود تا به سلامت شهروندان کمک کند.

در ادامه ایرج مظفر، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به کمبود آب فضای سبز، اظهار کرد: استفاده بهینه از پساب‌هایی که در شمال و غرب اصفهان وجود دارد، در این زمینه بسیار مؤثر است. پساب فاضلاب در پروژه‌ احداث شده از تصفیه خانه شاهین شهر تصفیه می‌شود و بعد از عبور از مناطق ۲ و ۱۲ با انتقال به این پروژه که بزرگترین منبع آب شهری با متراژ ۲۵۰۰ متر مکعب ظرفیت است، جان تازه ای به شهر می بخشد. 

وی گفت: پیمانکار این پروژه تعیین شده و از میدان استقلال تا این محل، خط لوله اجرا و آب گیری می شود.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: با احداث این پروژه موضوع مناطق ۲ و ۱۲ از خطر کمبود آب نجات پیدا می‌کنند. 

مظفر خاطر نشان کرد: برای استفاده بهینه از پروژه‌ای که در حال حاضر احداث شده است زیرآن یک منبع ۲۵۰۰ متر مکعبی و سطح زمین ورزش ۸۰۰ مترمربعی احداث شده که از هر دو استفاده می شود. این پروژه ۳ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان اعتبار داشته است.