به گزارش خبرنگار جارچی اخبارازیزد، محمدعلی طالبی عصر یکشنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولید آلومینیوم در شهرک صنعتی یزد اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های یزد به دنبال این هستیم که یک چرخه کامل از نیازهای اصلی مردم یزد را تولید و از برند یزد برای تأمین نیازهای مردم استفاده کنیم.

 

وی افزود: در این راستا از حضور صنایعی که می‌توانند به تکمیل این چرخه و کامل شدن تولیدات مورد نیاز کمک کنند، استقبال می‌کنیم.

 

استاندار یزد عنوان کرد: خوشبختانه در دهه فجر امسال واحدهای صنعتی بسیاری مورد بهره برداری قرار گرفت که نشان دهنده امید بسیار خوب صنعتگران در استان یزد است ضمن اینکه در یزد بهره برداری از پروژه‌ها منحصر به مناسبت‌ها نیست و در طول سال، در مقاطع مختلف با همکاری دستگاه‌های مرتبط برنامه‌هایی برای آغاز بهره برداری از واحدهای صنعتی برگزار می‌شود.

 

طالبی ادامه داد: کلنگ زنی و افتتاح پروژه‌ها به یک جریان مستمر در استان یزد تبدیل شده که جای خوشحالی برای بخش دولتی و جای قدردانی از بخش خصوصی دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهرک صنعتی یزد یکی از فعال‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور است و ۸۰ درصد واحدهای صنعتی این شهرک فعال هستند، بیان کرد: در این شهرک همچنین دیگر نقاط استان واحدهایی داشتیم که سال‌ها تعطیل بودند اما با تدبیر بخش خصوصی و با توجه به شرایط و حمایت‌هایی که صورت گرفت، فعال شدند و با تغییر مالکیت و تغییر طرح، اقدامات و فعالیت‌هایی صورت گرفت که احیای این واحدها را به دنبال داشت.

 

استاندار یزد خاطرنشان کرد: تخصصی شدن شهرک‌های صنعتی به عنوان یکی از اولویت‌های استان مورد توجه است و خوشبختانه با سفر رئیس جمهور به استان یزد، ایجاد سه شهرک تخصصی در حوزه پوشاک، طلا و جواهر و مبل مصوب شد که با همکاری بخش خصوصی اقدامات مربوط به ایجاد و راه اندازی این شهرک‌ها انجام خواهد شد.

 

وی افزود: توجه جدی به اولویت‌های استان در چارچوب‌های مختلف داریم و در کنار از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها حمایت خواهیم کرد.