به گزارش جارچی اخبار و به نقل از روابط عمومی، پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی گلپایگان با اجرای دو ایستگاه تقلیل فشاربا ظرفیت۲۰ هزار متر مکعب در ساعت و ۲ هزار و ۴۰۰ متر شبکه تغذیه با حضور معاون امور اقتصادی استاندار اصفهان،فرماندار شهرستان گلپایگان، مسئولان محلی این شهرستان و مدیرعامل شرکت گاز استان به بهره برداری رسید.

سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اعلام این مطلب گفت: در فاز نخست گازرسانی به شهرک صنعتی گلپایگان حدود ۱۰۰ واحد تولیدی گاز دار شدند و در حال حاضر سالانه بیش از ۱۱ میلیون متر مکعب گاز مصرف می کنند.

وی، با بیان اینکه در فاز دوم این پروژه ۵۰ واحد تولیدی متقاضی استفاده از گاز طبیعی هستند، افزود: هم اکنون ۲۰ هزار متر مکعب در ساعت ظرفیت تامین گاز در این شهرک فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه برای عملیات اجرایی و بهره برداری از این پروژه ۴.۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات گازرسانی به واحدهای صنعتی هزینه شده که تماماً دولتی است گفت: شبکه داخلی این پروژه را شرکت شهرک های صنعتی و خط تغذیه و ایستگاه های CGSوTBS  آن را شرکت گاز استان اجرایی کرده است.

علوی،گفت: گلپایگان شهری کاملاً سبز است و تمام واحدهای مسکونی، صنعتی و تجاری از نعمت گاز بهره مند هستند و هم اکنون بیش از ۲۰۰ صنعت در سطح این شهرستان از گاز استفاده می کنند.

وی، اظهار داشت: در استان اصفهان به مناسبت دهه فجر، بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان پروژه گازرسانی به بهره برداری رسید و تعداد ی نیز پس از دهه ی مبارک فجر افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، اضافه کرد: مشترکین عزیز گاز طبیعی در بخش خانگی، صنعت و بخش های عمومی بویژه در ادارات می بایست در صرفه جویی این سرمایه عظیم ملی دقت داشته باشند، برای استخراج، پالایش، انتقال و توزیع گاز هزینه و تلاش زیادی می شود و همچنین سالانه هزینه ی قابل توجهی نیز برای نگهداری و تعمیرات، تاسیسات و تجهیزات گازرسانی صرف می گردد.

مهندس علوی، افزود: امسال نسبت به سال گذشته در مصرف گاز در روزهای سرد سال شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی هستیم؛ لذا از مصرف کنندگان در همه بخشها انتظار داریم مصرف درست و بهینه همراه با رعایت اصول ایمنی داشته باشند. همچنین مردم در پرداخت به موقع گازبهای مصرفی احساس مسئولیت و تعهد بیشتری نمایند تا دولت در پرداخت به موقع یارانه ها با مشکل مواجه نشود.