شهرداری شیان و دفتر امور خارجه شهر “شیان” کشور چین، با تشکر از ابراز همدردی و نگرانی شهردار اصفهان در نامه به شهردار شیان با موضوع ویروس کرونا، در نامه ای خطاب به شهردار اصفهان اعلام کرد: ” صمیمانه از همه حمایت ها و کمک های شما قدردانی می کنیم. با گسترش این بیماری همه گیر که با شیوع پدیده جدید ویروس کرونا رخ داد، ما نیاز فوری به تجهیزات پزشکی و نیازهای روزانه برای پیشگیری و کنترل این بیماری همه گیر داریم. اخیرا شهر شیان با شرایط بسیار دشواری برای خرید تجهیزات پزشکی مواجه شده است. بنابراین ما واقعا به حمایت و کمک نیاز داریم. چنانچه این امکان وجود داشته و شهر اصفهان ذخیره کافی از تجهیزات پزشکی در اختیار دارد، لطفا در سریع ترین زمان ممکن اعلام کنید”.

به گزارش جارچی اخبار ،در نامه شهرداری شیان آمده است: امیدواریم با بهبود این فضا در اولین فرصت بتوان بهترین میزبانی را از هیأت شهر اصفهان برای بازدید از شهر شیان و شرکت در فعالیت های بین المللی آینده داشته باشیم. ما مشتاقانه منتظر ادامه تلاش های بزرگ برای بهبود برقراری روابط دوستانه و چشم اندازی روشن از همکاری های بین المللی هستیم.

بنابر اعلام مقامات شهر شیان در نامه به شهردار اصفهان، ماسک جراحی، عینک ایمنی، پارتیشن پزشکی، لباس محافظ، روپوش محافظ، کاور کفش، ضدعفونی کننده یک بار مصرف دست و دماسنج الکترونیکی از جمله تجهیزات مورد نیاز این شهر است.

گفتنی است شهر شیان کشور چین، از شهرهای خواهرخوانده اصفهان است و پیش از این دکتر نوروزی، شهردار اصفهان در نامه به شهردار شیان، ضمن ابراز همدردی با مردم این شهر، در خصوص انجام حمایت های لازم اعلام آمادگی کرده بود.