سرپرست شبکه بهداشت و درمان چاراویماق از نجات ۲ بیمار و یک مادر باردار گرفتار در برف از سوی تیم امداد و نجات این شبکه خبر داد.
به گزارش جارچی اخبار، عقیل نوروزی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال تماس تلفنی اهالی روستای قزل قلعه کورانلو مبنی بر شروع فرآیند زایمان مادری در این روستا، تیم امداد و نجات شبکه بهداشت و درمان چاراویماق آماده حرکت به منطقه شد که با استعلام از راهداری، فرمانداری و بخشداری مربوطه مشخص شد که به هیچ عنوان امکان تردد وجود ندارد.
وی گفت: امداد هوایی نیز به دلیل شرایط نامساعد جوی انجام نشد و پس از ۹ ساعت تلاش جهت بازگشایی مسیر بیمار به بیمارستان امیرالمؤمنین چاراویماق انتقال یافت.
نوروزی افزود: همچنین در این روز پس از چندین ساعت تلاش ۲ بیمار در روستای بیگلر کندی از سوی تیم امداد و نجات شبکه بهداشت به بیمارستان شهرستان منتقل شدند.
وی خاطرنشان کرد: ۲ روز گذشته نیز در روستای گل از بخش شادیان چاراویماق مادر و نوزاد تازه متولد شده پس از ۱۱ ساعت تلاش به بیمارستان انتقال یافتند.
شهرستان چاراویماق دارای ۹۴ روستای زیر ۲۰ خانوار و ۱۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار است و حدود ۸۳ درصد از جمیعت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.
این شهرستان با ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.