نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز از کسانی که تاکنون موفق به حضور در پای صندوق‌های رای نشده‌اند، درخواست کرد که در منزل نمانند و با انداختن حتی یک رای خود پاسخ محکمی به یاوه گویی‌های دشمنان نظام و کشور بدهند.
به گزارش جارچی اخبار، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم جمعه شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید نام فردا را «شنبه مهربانی» بگذاریم گفت: اگر تا امروز رقابت های انتخاباتی و پاره ای اختلافات میان نامزدهای انتخاباتی بود، پس از انتخابات آن را کنار بگذارند و از فردا با مهربانی و محبت با همدیگر برای خدمتگزاری به مردم رفتار کنند.
وی افزود: امروز کشورمان در برابر تهدیدات دشمنان نظام نیاز به قوی شدن و اقتدار دارد که یکی از عوامل محقق آن تشکیل مجلس قوی است و برای این منظور نیز حضور پرشور مردم در انتخابات خیلی مهم است.
وی با بیان اینکه امروز حتی خبرگزاری های خارجی به مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس یازدهم اذعان کردند، اظهار کرد: انتخاب نماینده اصلح نیز به قوی شدن مجلس می انجامد.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار اخیر فرمودند نقش آذربایجان در دوره مشروطه و از ابتدای انقلاب تا به امروز برجسته بوده است، تشریح کرد: نقش آذربایجان و آذربایجانی در جنگ نیز فراموش شدنی نیست؛ آذربایجان همیشه پیشتار حوادث تاریخی ایران از جمله در برگزاری راهپیمایی شهادت سردار سلیمانی بود که مورد توجه رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت.
وی ادامه داد: دشمنان همواره روی نحوه مشارکت مردم آذربایجان در انتخابات حساب ویژه ای باز می کنند، لذا از همه کسانی که تا الان در انتخابات شرکت کرده اند، تشکر می کنم و از کسانی نیز که توفیق حضور نیافته اند، استدعا دارم که حضور بیاورند و نگویند با یک رای من چه می شود، زیرا حتی یک رای آنان نیز از دید دشمنان خیلی مهم است.
وی گفت: با توجه به اینکه از تمدید مهلت رای گیری ساعت ۲۲ به بعد در اختیار استانداران گذاشته شده است، از آقای استاندار نیز خواهش می کنم که اگر در شعبه ای مردم حضور داشته باشند، اخذ رای در آنجا، به شرط نداشتن ایراد قانونی، ادامه داشته باشد
حجت الاسلام آل هاشم افزود: کسانی که رای نداده اند در منزل نمانند و بیایند و رای دهند، هر چند ممکن است گلایه های اقتصادی و معیشتی هم داشته باشند.
وی اضافه کرد: وقتی تهدید دشمن پیش آمده، ملت ما بیشتر منسجم شده و وحدت خود را بیشتر نشان داده اند و از این رو از کسانی که نیامده اند، استدعا دارم بیایند و با رای خود پاسخ یاوه گویی های استکبار را بدهند.
آذربایجان شرقی با بیش از چهار میلیون نفر جمعیت ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد و در این دوره ۲۹۰ داوطلب برای کسب این کرسی ها رقابت می کنند.
انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ امروز جمعه دوم اسفند در سراسر کشور آغاز شد.