نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: وکلای ملت در بهارستان پس از کسب اعتماد مردم رقابت های انتخاباتی را به رفاقت و وحدت تبدیل کرده اند و این همدلی گره گشای مشکلات ایران اسلامی خواهد شد.
به گزارش جارچی اخبار، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم چهارشنبه شب در جمع منتخبان مردم آذربایجان شرقی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با تبریک به همه نمایندگانی که از مردم رای اعتماد گرفته اند، اظهار داشت: روز انتخابات تجلی حماسه ملی و رقابت بین نامزدهای انتخاباتی بود و امروز ، روز مهربانی و همدلی و یکصدایی برای تشکیل مجلس قوی است.
امام جمعه تبریز با تقدیر از رفتار نجیبانه نامزدهایی که حائز شرایط و آراء لازم برای حضور مجلس نشده اند، اضافه کرد: در حوزه های انتخابیه که همه نامزدها با احترام به آراء مردم به نماینده منتخب تبریک گفته اند، مهم است و باید توجه داشته باشند نماینده انتخاب شده وکیل همه ملت ایران در بهارستان است.
وی با بیان اینکه ملت ایران بزرگترین برنده انتخابات است ، گفت: در فرصت حدود صد روزه تا افتتاح مجلس جدید تمام منتخبین بویژه عزیزانی که دوره نخستین خدمتی را تجربه می کنند، نهایت استفاده را به عمل آورند و با مطالعه ی دقیق قانون اساسی، آئین نامه داخلی مجلس ، اسناد بالادستی، برنامه های پنج ساله و برگزاری نشست های هم اندیشی، اتاق های فکر و دیدارهای کاربردی مستقیم با مردم، بر مشکلات و معضلات استان و کشور اشراف پیدا کنند تا نمایندگانی شایسته برای آذربایجان شرقی باشند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: نمایندگان منتخب در این فرصت ۳ ماهه با همفکری رقبا و نمایندگان سابق، پای درد دل مردم بنشینند و برای رفع دغدغه و مشکلات آنها با طراحی برنامه های عملیاتی ، وارد مجلس شوند.
امام جمعه تبریز با یادآوری اینکه فراهم کردن مقدمات تشکیل مجمع نمایندگان استان در مجلس دوره یازدهم، خطاب به منتخبان گفت: در اولین فرصت قانونی با همدلی و هماهنگی، نمایندگان مجمع را به شوراها و کمیسیون های خاص معرفی کنید و هیچ اتلاف وقتی در این زمینه نداشته باشید.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم وجود چهار نماینده با سابقه ی عضویت در هیئت رئیسه مجلس را برای نمایندگان استان غنیمت دانست و گفت: با وحدت و همدلی و هماهنگی و هم فکری همدیگر این فرصت را برای استان حفظ کنید.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه منتخبان می توانند در طول دوره نمایندگی و حتی پس از آن برای پیشبرد اهداف توسعه ای استان روی حمایت های دفتر نماینده ولی فقیه حساب باز کنند، خطاب به حاضران اظهار کرد: دوره رقابت انتخاباتی پایان یافته، از این رو رفاقت صمیمانه را در حوزه انتخابیه و استان دنبال کنید و از نهایت بهره وری از نیروهای استان و متخصصان در مجموعه دولت، قوه قضائیه، سایر نهادهای نظامی و انتظامی به منظور پیشرفت بیشتر استان و حل مشکلات مردم غفلت نکنید.
نماینده ولی در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به نقش حیاتی بازار تبریز در طول تاریخ در شمال غرب و کل کشور گفت: بستر سازی برای بهرگیری از ظرفیت بازار تبریز در جهت رفع معضلات کسب و کار ، توجه به امر صادرات و واردات، رفع مشکلات نقدینگی و بانکی موسسات کار آفرین،تجهیزات صنعتی و گره های اداری و گمرکی جز اولویت های کاری وکلای ملت در بهارستان باشد.
در این دیدار تعدادی از منتخبین مردم و استاندار آذربایجان شرقی به بیان نکات نظرات خود پیرامون مسائل و مشکلات استان پرداختند. علیار راستگو، رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی، نیز در این دیدار گزارشی از نحوه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان ارائه داد.
آذربایجان شرقی با بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که ۲۹۰ نامزد در انتخابات مجلس برای آن رقابت کردند.