مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از تامین برق ۱۸ پروژه‌ انبوه‌سازی مسکن در تبریز خبر داد.
به گزارش جارچی اخبار، عادل کاظمی امروز در جلسه‌ بررسی مسایل و مشکلات صنعت ساختمان و انبوه‌سازان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ واحد موجود در پروژ‌ه‌های انبوه‌سازی مذکور، برق‌دار شده‌ و انشعابات این واحدها نیز دایر شده است.
وی افزود: در همین راستا، تعداد ۲۵ پروژه‌ی انبوه‌سازی مسکن نیز در مراحل مختلف اجرای پروژه‌ تامین برق می‌باشند که از این تعداد، ۸ پروژه با یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در مراحل تجهیز پست برق هستند و به زودی برق‌‌دار شدن آنها به پایان خواهد رسید.
کاظمی همچنین با بیان اینکه ۱۷ پروژه‌ انبوه‌سازی مسکن نیز در مراحل مختلف عقد قرارداد، اعلام شرایط یا اخذ مجوز قرار دارند، یادآور شد: در پروژه‌های انبوه‌سازی مسکن، کلیه‌ی هزینه‌های احداث شبکه و تجهیز پست توسط شرکت توزیع انجام می‌شود و انبوه‌سازان صرفا هزینه‌های انشعابات را پرداخت می‌کنند.
کاظمی ادامه داد: عدم توازن بین هزینه‌های دریافتی و هزینه‌های اجرای پروژه همواره وجود دارد و از انبوه‌سازان محترم انتظار داریم در پرداخت هزینه‌های انشعابات همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.
وی یکی از مشکلات تامین برق پروژه‌های انبوه‌سازی مسکن را، محل‌های استقرار تجهیزات پست یا اتاقک پست دانست و گفت: در صورتی‌که انبوه‌سازان در نقشه‌های معماری با هماهنگی شرکت توزیع، اتاقک پست را پیش‌بینی کنند و در اجرای پروژه‌، ساختمان و ابنیه‌ اتاقک پست نیز اجرا شود، فرایند تامین برق و برقراری انشعابات تسریع خواهد شد.