مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی از بسیج سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن) استان برای شکست ویروس کرونا خبر داد.
به گزارش جارچی اخبار، علی بدر شکوهی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی با سازمان‌های مردم‌نهاد برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ضمن تلاش برای جلب مشارکت عموم مردم در جهت مبارزه اصولی با شیوع بیماری کرونا، باید از ظرفیت عظیم سازمان‌های مردم‌نهاد در این راستا استفاده کنیم تا بتوانیم نگرانی‌های مردم را کاهش دهیم.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به فعالیت موثر سمن‌های استان در امر مقابله با بحران‌ها و تجربیاتی که اعضای آنها دارند، مطمئن هستیم این بار نیز با همکاری و همدلی از این مشکل با موفقیت عبور خواهیم کرد.
بدرشکوهی با تشکر از اقدامات قابل تحسین برخی از موسسات خیریه استان در روزهای اخیر، تشریح کرد: توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده در میان خانواده‌های نیازمند استان توسط این موسسات، به‌عنوان جلوه‌هایی از زیبایی و محبت هیچ‌گاه از خاطرات مردم آذربایجان پاک نخواهد شد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، ظرفیت برخی از سمن‌های استان در تولید ماسک را یادآور شد و گفت: برنامه‌ریزی برای ایجاد فضای شاد و بانشاط در درون خانه‌ها و ترویج خریدهای اینترنتی توسط سازمان‌های مردم‌نهاد استان در حال پیگیری است.
بدر شکوهی به طرح جامع وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا اشاره کرد و متذکر شد: فراخوان استفاده از اعضای سمن‌ها برای آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم توسط ادارات مرتبط شروع شده است و در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی با کمک شهرداری تبریز از ظرفیت فرهنگسراها و اماکن ورزشی با رعایت کامل موارد بهداشتی و جلوگیری از تجمع‌های گسترده، استفاده خواهد کرد.
در آذربایجان شرقی ۸۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.