به گزارش خبرنگار جارچی اخباراز یزد، « محمدعلی طالبی» روز گذشته در نشست پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد با اشاره به درگیری کشور به بیماری کرونا گفت: در این شرایط ما شاهد برخی تصمیمات هستیم که لازم است تا تمامی دستگاه ها و مردم آن ها را رعایت کنند.

 

استاندار یزد بیان کرد: از جمله این تصمیمات در خصوص زندانیان و مرخصی افرادی که مشکوک به کرونا نیستند که امیدواریم با همکاری دستگاه قضا این امر صورت گیرد.

 

وی افزود: ساعت کاری بانک‌ها و ادارات در حال حاضر ۱۲ است و این وضعیت تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

 

طالبی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، دادستانی و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده و خریدهای ضروری در این کمیته مطرح و پس از تصویب اقدام لازم صورت می‌گیرد.

 

استاندار یزد ادامه داد: در رابطه با تولید کارخانجات مسئولیتی به وزارت صمت واگذار شده که در افزایش تولیدات کار کنیم و خوشبختانه اقدامات خوبی در استان انجام شد.

 

وی یادآور شد: در حال حاضر پنج واحد تولید مایع ضدعفونی کننده در استان فعال شده‌اند که با تولیدات آنها تا چند روز آینده مشکل کمبود مواد ضدعفونی کننده کاهش خواهد یافت.

 

وی با بیان اینکه ستاد ملی مسئولیتی به نیروی انتظامی در رابطه با کنترل ورودی‌های استان داده و موارد مشکوک باید به قرنطینه ۱۴ روزه بروند، افزود: مسافرینی که قصد سفر به یزد را دارند باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که اگر مشکوک شناسایی شوند، ۱۴ روز باید قرنطینه شوند