در نوزدهمین هفته پویش الف-ب ایران از طریق ویدئو کنفراس ۲۲ پروژه آب و برق استان اصفهان با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد.
به گزارش جارچی اخبار،وزیر نیرو در مراسم افتتاح پروژه های آب و برق در استان اصفهان که با حضور استاندار برگزار شد اعلام کرد: هم اکنون مسئولان امر در استان اصفهان با ایجاد زیر ساخت های لازم در بخش های آب وبرق و فاضلاب مسیر خدمت رسانی به مردم را همچنان با قوت دنبال می کنند.
دکتر رضا اردکانیان با بیان اینکه از همکاران خود در صنعت آب و برق در استان اصفهان انتظار می رود با سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها، زمینه خدمت رسانی را بیش از پیش فراهم کنند عنوان کرد:در نوزدهمین پویش الف-ب ایران، پروژه های بسیار مهم و تاثیر گذاری در راستای ارتقاء رفاه و بهداشت مردم  در سطح استان اصفهان به بهره برداری رسیده است .
وی با اشاره به حضور استاندار اصفهان در این مراسم گفت:راهنمایی و هدایت دکتر رضایی، نماینده دولت در استان اصفهان به همکاران در صنعت و آب وبرق می تواند راهبردهای جدیدی در امر خدمت رسانی مطلوب به مردم در برداشته باشد.
دکتر اردکانیان تصریح کرد: افتتاح ۲۲ پروژه آب و برق با هزینه بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان در استان اصفهان حاصل تلاش و فعالیت شبانه روزی فعالان  در صنعت آب و برق می باشد.
در ادامه این مراسم استانداراصفهان گفت: افتتاح ۲۲ پروژه با هزینه ۱۰۰۰ میلیارد تومان در شرایطی که در تحریم همه جانبه هستیم کاری بسیار عظیم است که جای تقدیر و تشکر دارد.
دکتر رضایی با تشکر از رویکرد وزیر نیرو که  با در نظر گرفتن آرمان های حضرت امام (ره) و تدابیر مقام معظم رهبری مقتدرانه به مردم خدمت می کند تصریح کرد: همانطور که از ابتدای دولت تدبیر و امید مسئولان امر در  عرصه خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکردند قطعا تا پایان دولت تدبیر و امید تلاش ها در راستای خدمت همچنان با قوت ادامه خواهد داشت.
در ادامه مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به ۷ پروژه آب وفاضلاب استان اصفهان که با  اعتباری بالغ بر ۷۵۸ میلیارد تومان به بهره برداری رسید اعلام کرد: امروزفاز اول پروژه بازسازی و اصلاح شبکه فاضلاب اصفهان از محل فاینایس خارجی، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال جنوب شرق اصفهان ،آبرسانی به باغشاد و ۸ روستای لنجان،  راه اندازی واحد ۲ و ۳ تصفیه خانه فاضلاب داران ،تصفیه خانه فاضلاب اژیه ، آبرسانی به مجتمع۱۹  روستای فلاورجان و تصفیه خانه فاضلاب هاشم آباد از طریق ویدئو کنفراس با وزیر نیرو و حضور استاندار به بهره برداری رسید.
مهندس هاشم امینی افتتاح فاز اول بازسازی و اصلاح شبکه فاضاب اصفهان ازمحل فایناس خارجی را بسیار تاثیر گذار برشمرد و گفت: با اجرای این پروژه نگرانی مردم در محور جنوب و مرکز اصفهان به دلیل ریزش شبکه فرسوده فاضلاب در اقطار بالا رفع گردید .این در حالیست که این پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیارد تومان معادل ۳۶۸ میلیون یوان اجرایی گردیده است.
وی پیرامون اجرای پروژه ایستگاه پمپاژ و خط انتفال جنوب شرق اصفهان گفت: با اجرای تاسیسات فاضلاب جنوب شرق اصفهان  صددرصد کلان شهراصفهان  دارای زیرساخت جمع آوری ،انتقال و تصفیه فاضلاب می شود و دیگر در هیچ منطقه ای در اصفهان فاضلاب شهری از طریق چاه های جذبی دفع نمی گردد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه راه اندازی واحد ۲ و ۳  تصفیه خانه فاضلاب داران با هدف جلوگیری از آلودگی منابع زیرزمینی در دستور کار قرار گرفت خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ۴۲۰۰ فقره انشعاب فاضلاب در شهرستان داران نصب شده و با راه اندازی مدول دوم وسوم تصفیه خانه فاضلاب داران ۳ هزار و ۳۴۴ متر مکعب درروز پساب در این تصفیه خانه تولید  می شود.
وی اعلام کرد: اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان داران بیش از ۲۳ میلیارد تومان هزینه در برداشت که از محل اعتبارات عمرانی و جاری تامین گردید.
مهندس امینی اجرای تصفیه خانه فاضلاب را در شهر اژیه ضروری برشمرد و بیان کرد: جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی و سطحی ، ارتقاء بهداشت و سلامت عموم ،جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع،  استفاده مجدد از آب  از مزیت های اجرای کامل طرح های فاضلاب شهری می باشد.
وی افزود: در مناطق کویری به ویژه در شهرستان اژیه که در شرق استان قرار دارد کمبود آب به شدت احساس می شود و یکی از زیر ساخت های توسعه با توجه به صنعتی بودن استان بحث آب است، بطوریکه صنایع حد مشخص و معینی نیاز به آب دارند و قرار است پساب حاصل از تصفیه فاضلاب عمدتا به صنایع اختصاص یافته و یا در حوزه کشاورزی مصرف شود.
وی ضمن اشاره به آبرسانی به باغشاد و ۸ روستای لنجان گفت: این مجموع آبرسانی برای ۴ شهر باغشاد، شهرک زاینده رود، باغبهادران و چرمهین و ۲۰ روستا در شهرستان لنجان طراحی شده که هم اکنون  با انتقال ۲۵۶ لیتر در ثانیه آب جمعیت ی معادل ۶۰ هزار نفر تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در ادامه افزود: آبرسانی به مجتمع ۱۹ روستای فلاورجان در راستای بهره مندی پایدار روستاییان از آب شرب سالم و بهداشتی می باشد.
وی تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب هاشم آباد در راستای حفاظت از منابع آبهای زیر زمینی عملیاتی شده و همچنین ارتقاءسطح بهداشت عمومی مردم یکی دیگر از اهداف اجرای این پروژه بوده است.