مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ارس از صدور مجوز ترخیص و مصرف محصولات شست شو و ضدعفونی کننده دست و سطوح جهت عرضه در منطقه آزاد ارس خبر داد.
به گزارش جارچی اخبار، مهدی غفاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: با تاکید مدیر عامل سازمان در خصوص ضرورت تسریع اقدامات و تشریفات اداری جهت تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز شهروندان برای مقابله با اپیدمی ویروس کووید ۱۹ (ویروس کرونا) و ایجاد امنیت و آسایش روانی و سلامتی در شهروندان، اقدامات لازم در این زمینه از طریق واردات و همچنین صدور مجوز تولید برای واحدهای تولید فراورده های سلامت محور مستقر در منطقه انجام گرفته و به طور مستمر ادامه دارد.
وی گفت: در حال حاضر با همکاری و هماهنگی مدیریت‌های غذا و دارو، مدیریت بازرگانی و مدیریت توسعه تجارت سازمان، اولین محموله وارداتی محصولات شست شو و ضدعفونی کننده دست و سطوح به میزان ۵۰ تن ترخیص و از امروز با رصد و نظارت کارشناسان دستگاه‌های اجرایی به قیمت مصوب در چند نقطه اصلی منطقه عرضه و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
غفاری افزود: در زمینه تولید نیز برای سه واحد تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مستقر در منطقه آزاد ارس جهت تولید فرآورده‌های شست شو و ضدعفونی کننده پروانه ساخت موقت سازمان غذا و دارو صادر شده و به زودی در خصوص نحوه تولید و عرضه محصولات فوق در سطح منطقه و سرزمین اصلی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ آرامش شهروندان، گفت: در شرایط حاضر تدابیر لازم جهت تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز شهروندان و حتی نواحی همجوار با کمک وارد کنندگان و تولید کنندگان انجام شده و این فرایند به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.
منطقه آزاد ارس با بیش از ۷۰ هزار هکتار وسعت در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز به مرکزیت شهر جلفا واقع شده است.