مدیرعامل شرکت سایپای آذربایجان گفت: نخستین محموله صادراتی این شرکت شامل میل لنگ و بلوک خودروی پراید به کشور عراق خبر داد.
به گزارش جارچی اخبار، روح اله زینالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعاملات با دو کشور عراق و سوریه در دستور کار شرکت سایپای آذربایجان قرار گرفته است، افزود: از سال آینده میزان ۲۰ درصد از محصولات این شرکت در بازارهای خارجی از جمله عراق و سوریه عرضه خواهد شد که این امر می‌ تواند کانال مناسبی برای حضور در بازارهای بین‌المللی باشد.
وی اظهار داشت: در اوج دوران تحریمی و فشارهایی که دشمنان خارجی بر اقتصاد ایران و نیز صنعت خودرو وارد می‌کنند، قطعات خودور در شرکت سایپای آذربایجان به همت تلاشگران صنعت تولید با کیفیت بالا می‌شود.
زینالی با بیان اینکه شرکت سایپای آذربایجان به دنبال گسترش تعاملات خود با بازارهای این کشورها در راستای دستیابی به اهداف صادراتی می‌باشد، ادامه داد: این شرکت در بازار قطعات خودرو عراق و سوریه با شرکت های بزرگ و بین المللی تولیدکننده قطعات خودرو از لحاظ کیفیت رقابت می‌کند.
زینالی از افزایش تولیدات این شرکت طی سال جاری خبر داد و گفت: طی این مدت ۳۰ درصد رشد در تولیدات و کاهش چشمگیر ضایعات با همت و تلاش متخصصین حاصل شده است.
وی استفاده از پتانسیل های موجود در مراکز تحقیقاتی و توان علمی دانشگاه ها را از اولویت های سایپا آذربایجان عنوان و اضافه کرد: در راستای بهره مندی از پتانسیل های موجود در مراکز تحقیقاتی و توان علمی دانشگاهها واحد تحقیق و توسعه تفاهم نامه هایی با دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، انجمن الکترونیک استان و دانشگاه صنعتی ارومیه منعقد شده و از اولویت های این شرکت، همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی بخصوص شرکت های دانش بنیان می‌باشد.