دهقانی با اشاره به شیوع و پیشروی ویروس کرونا در استان یزد گفت: تعداد نفرات قطعی بیماری کرونا در استان یزد به ۵۷ نفر رسید.

 

محمدرضا دهقانی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفت و گو با خبرنگار جارچی اخبار در یزد گفت: متاسفانه با شیوع و گسترش بیماری کرونا در سطح کشور و به تبع آن در استان یزد میزان قطعی این ویروس در استان یزد به تعداد ۵۷ نفر رسید.

 

وی افزود: در این زمینه تعداد آزمایش ۲۱۱ نمونه مشکوک به بیماری کرونا از استان یزد در نوبت اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود که امروز جواب ۱۱۰ مورد به معاونت بهداشتی یزد اعلام شد.

 

دهقانی ادامه داد: بر این اساس تاکنون ۵۷ نفر از بیماران بستری در بیمارستان های مرجع استان یزد به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به محل سکونت بیماران کرونا مثبت تصریح کرد: از این تعداد ۲۸ بیمار یزدی، ۱۷ نفر اردکانی و ۹ نفر میبدی در بیمارستان های یزد بستری هستند.

 

وی ادامه داد: ۲ بیمار بافقی، ۱ نفر از همشهریان بهابادی و ۱ نفر از هموطنان رفسنجانی نیز، در بیمارستان های یزد تحت درمان هستند.

 

دهقانی با اشاره به این که ۱۰ نفر از بیماران قربانی ویروس کرونا شدند، خاطرنشان کرد: متاسفانه ۶ نفر از قربانیان زن و ۴ نفر مرد با گروه سنی ۶۲ الی ۸۷ سال، با بیماری های زمینه ای قلبی و عروقی ، دیابت ، فشار خون ، سرطان و مشکلات ریوی بودند.

وی در پایان با اشاره به مناسبت ها و عید پیش رو همچنین از مردم خواست تا اصول بهداشت فردی را رعایت کنند و از تردد‌های غیرضروری در شهر و حضور در منزل بزرگترها بپرهیزند تا بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.