معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه از ابتلای ۱۳ نفر در این شهرستان به ویروس کرونا خبر داد و گفت از این تعداد ۲ نفر به علت داشتن بیماری زمینه ای فوت شدند و حال ۶ بستری دیگر در شهرستان رو به بهبود است که مرخص خواهند شد.
به گزارش جارچی اخبار، محمدرضا مشایخی روز دوشنبه در نشستی با فعالان اجتماعی شهرستان میانه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در این شهرستان گفت: در مراکز درمانی مشکلی از لحاظ مواد ضدعفونی وجود ندارد و به صورت محله محور نیز سطوح شهر ضدعفونی خواهد شد ولی برای ادامه نیازمند مساعدت خیرین و همراهی جدی مردم هستیم.
وی با بیان اینکه ضدعفونی شهرها با محوریت شهرداری و یاری مردم، خیرین، هیئت امنای بازار و همچنین توزیع مواد ضدعفونی کننده از سوی گروههای مردمی در چندین مرحله از اقدامات پیشگیرانه در سطح شهرستان است، اضافه کرد: بزرگترین پشتوانه در امر پیشگیری همکاری مردم است و اگر مردم با جدیت تمام به پیش بروند در کنترل شیوع کرونا موفق تر خواهیم بود.
مشایخی با اشاره به عدم پذیرش مسافر از روز شنبه، بر ضرورت همکاری فعالان مجازی در این راستا تاکید کرد و افزود: در این خصوص از بخش مردمی نیز عضو گیری کرده ایم تا با توجه به اعلام سازمان بهداشت جهانی که پیک و همه گیری ویروس را فروردین ماه سال بعد اعلام کرده است شاهد کاهش شیوع ویروس در سطح شهرستان باشیم.

وی مراقبت جدی در سه هفته آتی را مهم خواند و گفت: در شهرستان بر جدیت تصمیمات و اقدامات خود بویژه در بحث ورود مسافرین به شهرستان و اقدامات پیشگیرانه در جهت تعطیلی بازار و یا اعمال محدودیتهایی با کمک فعالان اجتماعی خواهیم افزود.
فرماندار ویژه میانه کم شدن همه گیری و کوچک شدن چرخه بیولوژیکی ویروس کرونا را نیازمند همکاری و همراهی جدی مردم با اطلاع رسانی به موقع و فرهنگ‌سازی دانست.