فرمانده مرکز آموزش «۰۳» عجب‌شیر نزاجا گفت: حفظ سلامتی نیروی انسانی در راس امور ارتش و نزاجا است.
به گزارش جارچی اخبار، سرهنگ ستاد هرمز طبرخونی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ، با اشاره به اقدامات عملی این مرکز آموزشی در خصوص مبارزه با ویروس کرونا گفت: حفظ سلامتی نیروی انسانی در راس امور ارتش و نزاجا است و در این مرکز اقدامات اساسی جهت ضدعفونی و گندزدایی و کنترل بهداشت محیط پادگان به عمل می‌آید.
فرمانده مرکز آموزش «۰۳» عجب‌شیر نزاجا افزود: کارکنان در بدو ورود به پادگان مورد غربالگری و تست قرار می‌گیرند و با تب‌سنج لیزری دمای بدن آن‌ها هر روز صبح کنترل می‌شود و به محض مشاهده علائم ویروس کرونا برابر دستورالعمل‌های ارسالی از اداره بهداشت درمان، امداد نزاجا و قرارگاه زیستی شمالغرب اقدامات لازم انجام می‌شود.
طبرخونی در خصوص نگرانی برخی خانواده‌ها از وضعیت بهداشتی این مرکز گفت: این مکان مقدس، امن ترین نقطه کشور است و شاید هیچ خانه‌ای نباشد که هر روز در چندین نوبت ضد عفونی می‌شود.
فرمانده مرکز آموزش «۰۳» عجب‌شیر در پایان با مهم خواندن آموزش در خصوص مقابله با این ویروس تصریح کرد: با توجه به ماموریت اصلی این مرکز، در لابه‌لای آموزش‌های نظامی، آموزش‌های بهداشتی نیز برای فرماندهان، کارکنان پایور و وظیفه گنجانده می‌شود و همچنین پخش دست‌برگ بهداشتی راه‌های پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از سایر برنامه هاست.