رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان به ۲۷۹ نفر خبرداد و گفت: تاکنون ۲۶ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش جارچی اخبار، محمدحسین صومی روز جمعه اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ مورد مثبت کرونا در استان شناسایی شده و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.
وی ضمن هشدار درباره رشد تصاعدی مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی اعلام کرد: به حالت تصاعدی ۵۰ درصد مراجعه‌کنندگان به کووید – ۱۹ مبتلا بودند و هرکدام از مبتلایان حداقل ۳ نفر را به ویروس مبتلا کرده‌اند به عبارت دیگر فقط ۱۰ درصد مبتلایان به بیمارستان مراجعه‌ می کنند و مابقی در شهرها در حال انتقال ویروس هستند.
صومی گفت: با روند فعلی رشد تصاعدی مبتلایان در هفته سوم فروردین ماه ۹ درصد جمعیت آذربایجان شرقی به کرونا مبتلا خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۰ هزار تخت در بیمارستان‌ها برای ارائه خدمت داریم که با این روند تصاعدی، وضعیت بدتر خواهد شد.
وی از مردم خواست تا از خانه بیرون نروند زیرا بیشتر مبتلایان یا در مراسم عزا و یا مکان های شلوغ دچار این ویروس شده اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۹ درصد از مبتلایان کرونا در استان فوت شده‌اند و امروز افرادی که فوت شدند به قدری دیر مراجعه کرده بودند که فقط ۱۰ ساعت در بیمارستان زنده ماندند.
وی یادآوری کرد: همه تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس متمرکز شده است از این‌ رو بهترین راه همان پیشگیری و بهترین راه پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و تجمع نکردن در بیرون و ماندن در خانه است.