منتخب مردم ملکان در مجلس یازدهم روز یکشنبه در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، خواستار عملکرد فعال‌تر و موثرتر خانه ملت در موضوع مقابله با ویروس کرونا شد.
به گزارش جارچی اخبار، در نامه سیدعلی موسوی خطاب به علی لاریجانی آمده است: در این روزها که آحاد ملت شریف و نجیب ایران اسلامی با آثار و عوارض بحرانی و خسارت بار کروناویروس مواجه شده‌اند شایسته بود مجلس شورای اسلامی به‌عنوان عالی‌ترین مرکز تصمیم‌گیری کشور همراه با مدافعان سلامت، در خط مقدم مبارزه با این ویروس مخرب، فعال‌تر و موثرتر از گذشته ایفای وظیفه نماید.
در این نامه با اشاره به مشکلات ناشی از عدم شناسایی همه‌جانبه و دقیق بحران کروناویروس اضافه شده است: این امر مشکلات عدیده‌ای در اجرای تصمیمات ملی و منطقه‌ای ایجاد کرده است که جنابعالی نیز در نامه اخیر خود به مقام معظم‌رهبری به این موضوع اذعان نموده‌اید. لکن با تعطیلی حدود یک ماه مجلس و انفعال مجلس در امور جاری کشور، نمایندگان ملت نتوانستند وظیفه قانونی خود را در مطالبه‌گری و نظارت بر عملکرد ستاد ملی ایفا نمایند.
در نامه منتخب مردم ملکان در مجلس یازدهم تاکید شده است: در این روزهای سخت، جوانان، نخبگان و قشرهای مختلف مردم در تذکرات و رهنمودهایی که به بنده و سایر منتخبین مجلس یازدهم دارند، از تعطیلی، انفعال و بی اثری مجلس در امور گلایه دارند؛ امور خطیری چون تصمیمات و مصوبات لازم در خصوص کروناویروس، بودجه سال ۹۹، تحولات اخیر منطقه و سیاست خارجی که تقریباً هر روز شاهد اتفاقات و تحولات سرنوشت‌سازی در منطقه و جهان هستیم.
در نامه آمده است: لذا اکنون که مقام معظم‌رهبری فرمان تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح در هماهنگی کامل با دولت و وزارت بهداشت را صادر فرمودند، ضرورت دارد مجلس شورای اسلامی که به فرموده امام راحل عظیم الشأن «در رأس امور است»، با اتخاذ شیوه‌هایی در راستای توصیه ها و تدابیر بهداشتی و ایمنی ستاد ملی مبارزه با کرونا، جلسات خود را فعال تر و اثر گذارتر از پیش به صورت ویدئو کنفرانس در فضای مجازی به شکل دو سویه و چند سویه برگزار کند.

نامه حاکی است: همانطور که مردم باید در خانه بمانند تا بحران فروکش کند، مسئولان کشور اعم از مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس باید بسیجی‌وار در وسط میدان باشند و برای حل این بحران چاره اندیشی و اقدام موثر انجام دهند. فلذا تعلل در این امر زیبنده جایگاه رفیع مجلس نیست.
تاکنون در آذربایجان شرقی ۳۷۴ نفر مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده و ۲۹ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.