استاندار آذربایجان شرقی گفت: حقوق معلمان و فرهنگیان که در حوزه فرهنگ جامعه تلاش می کنند، باید افزایش یابد و ما با از طریق دولت این موضوع را با جدیت دنبال می کنیم.
به گزارش جارچی اخبار، محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه رفع بسیاری از مشکلات جامعه در گرو توجه ویژه به نظام آموزش و پرورش است، افزود: آموزش و پرورش اولویت اول در تخصیص منابع استانی است و در حد امکانات و اختیارات استانی از برنامه‌ها و اقدامات این حوزه حمایت خواهیم کرد.
وی با ابراز خرسندی از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان توسط وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: در کنار این طرح باید نسبت به حقوق و مزایای فرهنگیان و معلمان نیز توجه کافی صورت گیرد تا این قشر با انگیزه بیشتری برای تربیت دانش‌آموزان تلاش کنند و در این راستا افزایش حقوق معلمان جزو خواسته‌های ما از وزارت آموزش و پرورش است که به وزارتخانه منعکس خواهیم کرد.
پورمحمدی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان، با بیان اینکه در شرایط کنونی یاد گرفتیم که باید از فناوری نوین آموزش مجازی با استفاده از ابزارهای روز بیش از پیش بهره بگیریم، این موضوع را بسیار مهمی و حائز اهمیت خواند.
وی کسب رتبه اول آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در ارزیابی وزارتخانه را قابل ستایش دانست که در سایه تلاش، پشتکار و درایت جمعی مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت استان حاصل شده است.
پورمحمدی توجه به نهاد خانواده، تلاش برای رعایت بهداشت فردی و استفاده از فناوری های نوین را از جمله درس های شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور برشمرد و اضافه کرد: امروز آموزش و پرورش به عنوان مرجع فرهنگی نقش اساسی در فرهنگ سازی در جامعه دارد، چرا که صادق و سالم است و نفوذ دارد و می تواند به جایگاه فرهنگی اعتلاء ببخشد.