سپاه عاشورا در محل بیمارستان شهید محلاتی تبریز نقاهتگاه ویژه بیماران مبتلا به کرونا راه اندازی و تجهیز کرد.
به گزارش جارچی اخبار، رییس بیمارستان شهید محلاتی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این نقاهتگاه با دارا بودن ۱۵۰ تخت اختصاصی توسط نیروی زمینی سپاه ایجاد شده است.
وحید حسینی اضافه کرد: این اقدام در راستای منویات رهبر انقلاب در خصوص برپایی قرارگاه ها و نقاهتگاه های بهداشتی و درمانی برای امداد و پیشگیری و درمان ویروس کرونا برای بیماران کرونایی راه اندازی شد.
وی اظهار داشت: این بیمارستان علاوه بر ایجاد نقاهتگاه ١۵٠ تختی، با کلیه امکانات درمانی مجهز به تجهیزات پزشکی اعم از تخت های تک نفره مجهز و کپسول های اکسیژن و دستگاه های ونتیلاتور تنفسی جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا آمادگی کامل دارد.
حسینی افزود: بیمارستان شهید محلاتی تبریز با راه اندازی چادر بخش پذیرش اورژانسی به منظور پذیرش مراجعین مبتلا به ویروس کرونا با دو دستگاه آمبولانس مجهز به دستگاه های پزشکی جهت حمل و نقل بیماران پس از ترخیص از بیمارستان در مواقع ضروری جهت سپری کردن دوران نقاهت شان در نظر گرفته است.
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهید محلاتی تبریز با درجه یک عالی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۹ تاسیس شد و هم اکنون با ۹۶ تخت مصوب سپاه و ۲۲۰ تخت مصوب علوم پزشکی در حال فعالیت است.
تاکنون در آذربایجان شرقی ۳۷۴ نفر مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده و ۲۹ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.