مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری اصفهان گفت: آمار مسافران ورودی و خروجی پایانه های مسافربری شهر اصفهان نسبت به سال گذشته در همین ایام حدود ۸۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش جارچی اخبار و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، عباس محبوبی با اشاره به شرایط پایانه های مسافربری سطح شهر اصفهان اظهار کرد: هم اکنون تعداد مسافران کمی از پایانه های مسافربری استفاده می کنند به نحوی که آمار مسافران پایانه های اصفهان نسبت به سال گذشته در همین ایام حدود ۸۰ درصد افت داشته است.

وی با اشاره به ضد عفونی مستمر پایانه های شهر اصفهان، تصریح کرد: این کار در ۵ پایانه شهرداری اصفهان در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام می شود. شهرداری های مناطق و بسیج نیز همکاری بسیار خوبی در ضد عفونی کردن پایانه ها دارند.

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری اصفهان گفت: ضد عفونی دیواره ها، سازه های عمرانی و سرویس های بهداشتی در پایانه ها به صورت مرتب انجام می شود.

وی ادامه داد: به شرکت‌های مسافرتی مستقر در پایانه‌ های شهر توصیه شده بر پشت بلیت‌ های صادره توصیه ‌های بهداشتی و راهکارهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را درج، از ماسک و دستکش یکبار مصرف برای صندوق دار و سایر کارکنان استفاده و پیشخوان ها و محیط کاری خود را مرتب ضدعفونی کنند که نظارت ویژه در این خصوص هم انجام می شود.

* رانندگان چه چیزهایی را جا به جا نکنند 

محبوبی افزود: به رانندگان اتوبوس تذکرهای لازم داده شده که از حمل و جا به جایی حیوانات، بارهای مشکوک، ماهی زنده، مواد پروتئینی توسط مسافران یا خودشان به طور جدی خودداری کنند.

وی تاکید کرد: از مردم عزیز درخواست داریم تا جایی که امکان دارد در خانه های خود بمانند و سفرهای غیر ضروری را به زمان دیگری موکول کنند.

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه اگر خواهان قطع کردن زنجیره کرونا در کشور هستیم لازم است مردم به هیچ عنوان در اماکن عمومی حضور پیدا نکنند، افزود: در حال حاضر بسیاری از امور مربوط به سازمان پایانه ها نیز به صورت دورکاری انجام می شود.