سرهنگ مرتضی عمومهدی در گفت و گو با خبرنگار جارچی اخبار در کاشان، ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه اظهار داشت: امید است با توجه به اتفاقات اخیر و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مشکلات پیش آمده غلبه کرده و از آنان عبور کنیم.
وی با بیان اینکه پاسدار انقلاب اسلامی در هر شرایطی خود را فدایی اسلام، نظام، انقلاب و مردم می داند، افزود: پاسدار در هر شرایطی سعی می کند برای نظام و انقلاب اسلامی قدم بردارد و در راستای اهداف انقلاب با تمام وجود به مردم خدمت می کنند در حالی که این خدمت به این مرز و بوم محدود نمی شود.
فرمانده سپاه کاشان ضمن اشاره به دفاع پاسداران انقلاب اسلامی از مظلومان و ایستادگی در برابر ظالمان ابراز داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور سپاه پاسداران و سازمان بسیج مستضعفین برای کمک به دولت اعلام آمادگی کردند و از آنجا که مبارزه با ویروس کرونا امری تخصصی است، تمامی اقدامات با هماهنگی وزارت بهداشت انجام شد.
وی با بیان اینکه اقدامات ناحیه مقاومت بسیج کاشان در بیش از یک ماه اخیر با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان بوده است، گفت: ناحیه مقامت بسیج کاشان با دریافت مشاوره از یکی از معاونت های دانشگاه علوم پزشکی کاشان سعی کرد تا اقدامات خود را به بهترین نحو انجام دهد.
عمومهدی ضمن اشاره به اجرایی شدن طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد: پایگاه های محلات شهرستان کاشان در کنار پایگاه های سلامت این منطقه در موضوع غربالگری و شناسایی افراد مشکوک به ویروس کرونا ورود پیدا کرد و نتایج بسیار خوبی نیز داشت به نحوی که شاهد کاهش قابل توجه افراد بستری شده در بیمارستان هستیم.

وی ضمن اشاره به به کارگیری سامانه های مرتبط با موضوع غربالگری تاکید کرد: راه اندازی بیمارستان صحرایی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی یکی دیگر از اقدامات بسیج بود که با ظرفیت ۳۲ تخت خواب و دارای بخش های آزمایشگاه، رادیولوژی، اتاق عمل و غیره به بهره برداری رسید.
فرمانده سپاه کاشان ضمن اشاره به برعهده گرفتن بخش مراقبت از بیماران تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکید کرد: ۴۰ پرستار، پزشک، بهورز و یهیار در این مجموعه مشغول به کار شدند به نحوی که بخشی از این افراد برای کمک به مجموعه بهداشت و درمان به بیمارستان شهید بهشتی مامور شدند.
وی ضمن اشاره به راه اندازی تورهای ایست و کنترل بهداشتی خبر داد و تبیین کرد: برپایی ایستگاه های سلامت در مبادی ورودی شهر و روستای شهرستان کاشان از دیگر اقدامات ناحیه مقاومت بسیج کاشان است به نحوی که افرادی که نیاز به اطلاع رسانی دارند تورهای ایست و کنترل بهداشتی و ایستگاه های سلامت نقش بسزایی در این زمینه ایفا کردند.
عمومهدی ضمن اشاره به راه اندازی کارگاه تولید ماسک افزود: لباس های بهداشتی مورد نیاز بیمارستان شهید بهشتی کاشان نیز توسط بسیج خواهران در این کارگاه ها تولید و در اختیار آنان قرار داده شد و در این راستا نیز آگاه سازی های لازم از طریق فضای مجازی صورت پذیرفت.

وی از تامین نیروی تخصصی مورد نیاز در بیمارستان های منطقه کاشان خبر داد و ابراز داشت: این مهم توسط جامعه بسیج پزشکان شهرستان کاشان محقق شد به نحوی که ۱۵۰ نفر از افرادی که در حوزه های مختلف تخصص داشتند در قسمت های گوناگون به کارگیری شدند.
فرمانده سپاه کاشان ضمن اشاره به آموزش نیروهای داوطلب حضور در بخش درمان منطقه کاشان گفت: ضدعفونی معابر و اماکن عمومی و خاص شهرستان کاشان نیز از دیگر اقدامات مجموعه سپاه است که مجموعه گروه نهم، پهباد کاشان و سایر مجموعه ها پای کار آمدند و ضدعفونی نقاط مختلف به صورت تخصصی در دستور کار قرار گرفت به نحوی که خودروهای جنگ نوین هوافضا در این زمینه کمک های شایانی کردند.
وی ضمن اشاره به ضدعفونی بسیجیان در قالب پایگاه های بسیج با مشارکت هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی شهرستان کاشان تاکید کرد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته توسط عوامل بسیج اشرافیت اطلاعاتی روی بازار و مسائل مربوط به ویروس کرونا بود که و با همکاری دادستانی و اداره صمت با متخلفان برخوردهای لازم صورت پذیرفت.