به گزارش سازمان هواشناسی، با ورود سامانه جدید بارشی از چهارشنبه، شاهد بارش باران گاهی رعد و برق در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و بارش پراکنده در غرب و جنوب غرب خواهیم بود.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز (یکشنبه) سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور فعال بوده و در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر، فارس، شمال و غرب هرمزگان، جزایر خلیج‌فارس، نیمه غربی کرمان بارش‌ها شدت بیشتری خواهد داشت.

فردا دوشنبه بارش در بیشتر مناطق کشور تداوم دارد و به‌تدریج از بعدازظهر، فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می شود.

شدت بارش‌ها برای فردا در جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی،خراسان رضوی، خراسان شمالی شرق یزد، غرب کردستان و لرستان خواهد بود.

روز سه شنبه در شمال شرق و شرق، شرق سواحل ریای خزر، دامنه‌های البرز شرقی در سمنان بارش باران گاهی رعد و برف و وزش باد پیش بینی شده و بعدازظهر، سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

چهارشنبه سامانه بارشی دیگری از شمال غرب کشور وارد شده و بارش باران گاهی رعد و برق در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و بارش پراکنده در غرب و جنوب غرب را به همراه خواهد داشت.

سامانه بارشی روز پنجشنبه در نوار شمالی و بخش‌هایی از جنوب غرب،جنوب، و شرق کشور و جمعه در نیمه شمالی فعال است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در این مدت، در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش‌های به‌صورت برف خواهد بود.

سازمان هواشناسی در باره وضعیت جوی پایتخت طی امروز و فردا، پیش بینی کرد که آسمان تهران امروز (۱۰ فروردین ) ابری، همراه با بارش باران و رگبار و رعد و برق، گاهی افزایش باد با حداکثر دمای ۱۴ و حداقل دمای ۹ درجه سانتی‌گراد است و فردا دوشنبه (۱۱ فروردین) ابری همراه با و مه رقیق، گاهی بارش باران است که به‌تدریج افزایش باد و کاهش ابر با حداکثر ۱۵ و حداقل دمای ۷ درجه سانتی‌گراد را خواهیم داشت.