رییس کمیته بازرسی، نظارت و تنظیم بازار ستاد مقابله با بیماری کرونا در کاشان گفت: ۲ واحد تولید فرش ماشینی در این شهرستان به دلیل فعالیت برخلاف ضوابط این ستاد پلمب شده است.

به گزارش جارچی اخبار از کاشان، حسین عابدی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تشکیل تیم‌ بازرسی با هدف نظارت و کنترل بر فعالیت اصناف، صنایع و اماکن عمومی، متشکل از نماینده دادستان، بازرس اصناف، صنایع و اداره نظارت براماکن عمومی فعالیت خود را از دوم‌ فروردین شروع کرد.

رییس کمیته بازرسی، نظارت و تنظیم بازار ستاد مقابله با بیماری کرونا در کاشان افزود: اگرچه با مشارکت و همراهی بیشتر صاحبان صنایع، بسیاری از شرکت‌ها نسبت به تعطیلی واحد خود اقدام کردند اما همچنان برخی از شرکت‌ها با وجود اطلاع‌رسانی‌ انجام شده و اخطارهای پی‌درپی، به فعالیت خود ادامه دادند.

وی اضافه کرد: در راستای قطع زنجیره انتقال کرونا و برای حفظ جان مردم، اصناف و صنایع متخلف که ‌تا ۱۵ فروردین امسال به فعالیت خود حتی به صورت مخفیانه ادامه دهند و به اخطارها و مصوبه‌ها توجهی نکنند، نسبت به پلمب محل فعالیت آنها اقدام خواهد شد،بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری کرونا در کاشان، فعالیت همه اصناف جز فروشگاه‌های عرضه اقلام ضروری شامل واحدهای عرضه میوه و تره‌بار، لبنیات، قصابی‌ها، نانوایی‌ها، خواربار فروشان، مرغ فروشان، داروخانه‌ها و مرکزهای ارایه خدمات پزشکی و پرستاری تا ۱۵ فروردین‌ماه ممنوع است.

عابدی افزود: تنها فعالیت آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها و عرضه‌کنندگان غذاهای فوری به صورت اینترنتی یا تلفنی و ارسال با پیک به صورت بیرون‌بر در این مدت مجاز است و از مردم خواست تا هر گونه تخلف واحدهای صنفی را با ثبت شکایت در سامانه تلفنی ۱۳۷ پیگیری کنند.

نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و بیش از ۱۷ هزار واحد صنفی در کاشان حضور دارند که از زمان شیوع ویروس کرونا فعالیت آنها به تدریج با محدودیت‌هایی روبه‌رو شد.

انتهای پیام / بصیرتی