شهردار اصفهان گفت: در روزهای اخیر ۱۲۰ هزار بسته اقلام بهداشتی از سوی شهرداری در حاشیه شهر و نقاط کمتر برخوردار اصفهان توزیع شد.توزیع

به گزارش جارچی اخبار و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر ۱۲۰ هزار بسته اقلام بهداشتی در سکونتگاه های غیررسمی حاشیه شهر و مناطق کم تر برخوردار توزیع شده است، اظهار کرد: این بسته شامل، دستکش، ماسک، صابون، مایع دستشویی، ژل، اسپری ضدعفونی کننده و پودر لباسشویی است.

وی ادامه داد: همچنین در این طرح شهرداری یک هزار و ۲۰۰ بسته اقلام بهداشتی ویژه کودکان کار در شهر اصفهان توزیع شده است.

شهردار اصفهان از نصب و توزیع ۳۰ هزار اقلام تبلیغاتی ویژه شامل بنر، پوستر و بروشور در مناطق کم تر برخوردار شهر خبر داد و گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا بیش از پنج هزار نفر در شهرداری اصفهان به طور مستقیم برای نظافت شهر، آبیاری فضاهای سبز و ضدعفونی معابر درگیر این موضوع هستند.

شهردار اصفهان همچنین از توزیع بسته های بهداشتی در کمپ متکدیان گفت و افزود: در مجموع شهر اصفهان روزانه با یکصد هزار لیتر مواد ضدعفونی براساس دستورالعمل های وزارت بهداشت گندزدایی می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری چهارصد وظیفه بر عهده داشت و مقابله با کرونا چهارصد و یکمین وظیفه آن به شمار می‌رود و این اقدام تا زمان قطع زنجیره ادامه خواهد داشت تا شهروندان از آلوده نبودن فضاهای عمومی شهر خیالی آسوده داشته باشند، ادامه داد: شهرداری از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا وارد عرصه شد و توانست تمام مکان‌های شهری را ضدعفونی کند به طوری که امروز این اقدام را جزو وظایف دائمی و مستمر شهرداری می‌ دانیم.

نوروزی تصریح کرد: براساس تصمیم جدید شهرداری اصفهان، بهتر است از این به بعد خانواده ‌های اصفهانی دارای بیمار کرونا از کیسه زباله ویژه استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت این کیسه ها می توانند با تماش با سامانه ۱۳۷ شهرداری اصفهان، کیسه های زباله قرمز رنگ دریافت کنند، اظهار کرد: زباله ‌های آلوده به ویروس در کیسه ‌های مخصوص قرار می گیرد تا پاکبانان هنگام جمع‌آوری زباله از در منازل، از وجود زباله ‌های آلوده آگاه شوند.