پایتخت در روز شنبه شباهت بیشتری به تهرانی دارد که چشم‌ها عادت به دیدن آن داشته‌اند؛ مغازه‌های باز و مردمی در تردد و تنها ماسک‌ها و دستکش‌هایی که به صورت زده‌اند و دست کرده‌اند، وجه تمایز پایتخت با ماه‌های پیش از خودش است.

«فاسم نوده فراهانی» رییس اتاق اصناف تهران به خبرنگار ایرنا می‌گوید: بر اساس تاریخ مشخص شده، از امروز یعنی ۳۰ فروردین فعالیت اصناف در تهران آغاز شده است.
به گزارش جارچی اخبار و به نقل ازایرنا, وی تاکید کرد که بازار تهران و پاساژها شامل این اطلاعیه نبوده و تا اطلاع ثانوی همچنان تعطیل هستند.

وی پیشتر نیز به ایرنا اعلام کرده بود که واحدهای صنفی تا پنجم اردیبهشت زمان دارند تا تاییدیه وزارت بهداشت را برای بازگشایی کسب و کار خود دریافت کنند، در غیر این صورت متخلف شناخته می شوند. آنها برای ثبت نام در طرح فاصله گذاری هوشمند باید به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

نماینده وزیر صنعت نیز به ایرنا گفته بود که واحدهای صنفی در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، علاوه بر پرداخت جریمه پلمپ می‌شوند.

براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، فعالیت‌های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، رستوران‌ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل‌ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی، سینماها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی می‌شوند.