معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه ڪاشان گفت: در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه ڪاشان در مقابله با ڪووید ۱۹ سید علی حسینی تفرشی عضو هیات علمی گروه بیوتڪنولوژی این دانشگاه، محلول ضدعفونی ڪننده طبیعی، بی خطر و پایدار تولید ڪرد.
دڪتر مجید منعم زاده در گفت و گو با خبرنگار جارچی اخبار در کاشان اظهار داشت: این محلول ضدعفونی بر پایه اسیدی و مخلوط با برخی از ترڪیبات گیاهی ساخته شده است.
دڪتر تفرشی تولید ڪننده این محصول خاطر نشان ڪرد: خواص اجزای پایه اسید و ترڪیب گیاهی در این محلول ڪاملا ارگانیڪ و طبیعی بوده و خواص ضدویروسی و ضدباڪتری هر دوی آن ها توسط EPA یا سازمان حفاظت از محیط زیست آمریڪا و همچنین تعداد زیادی از مقالات علمی مورد تایید قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: مجموعه گزارش‌های علمی نشان می‌دهد ڪه در صورت ڪاربرد مناسب، این محلول روی گستره وسیعی از ویروسها از جمله خانواده ڪرونا ویروسها مؤثر است.

¬عضو هیات علمی گروه بیوتڪنولوژی دانشگاه ڪاشان، این ترڪیب از پایداری نسبتا مناسبی برخوردار بوده و قابلیت استفاده برای ضدعفونی ڪردن دست، سطوح و حتی میوه و سبزیجات را دارد و جزء ترڪیبات بی خطر یا GRAS (generally recognized as safe) شناخته شده است.

لازم به ذڪر است ڪه مقداری از این محلول با همڪاری هیات نخل ڪاشان تهیه و به صورت رایگان بین عموم توزیع شده است.