نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد مصوبه اخیر مجلس در زمینه رفع تحریم‌ها در راستای تامین شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری در توافق هسته ای است.

به گزارش جارچی اخبار، حسین بامیری در در گفت‌وگو با  خانه ملت با اشاره به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، بیان کرد: این مصوبه مجلس در راستای تامین شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری در توافق هسته ای بوده است و بر اساس مصوبه مجلس، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است بلافاصله پس از تصویب این قانون، سالانه به میزان حداقل ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد را تولید و در داخل کشور ذخیره کند و نیازمندی‌های صلح آمیز صنایع کشور به اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد را به طور کامل و بدون تاخیر تامین کند.

نماینده مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مصوب شد در جهت تحقق ظرفیت یکصد و نود هزار سو غنی سازی، سازمان انرژی اتمی ایران، مکلف است، ظرفیت غنی سازی و تولید اورانیوم غنی سازی شده با سطح غنای متناسب هر یک از مصارف صلح آمیز کشور، به میزان ماهانه حداقل ۵۰۰ کیلوگرم افزایش دهد و نسبت به نگهداری و انباشت مواد غنی شده در کشور و مصرف معین حجم مذکور اورانیوم غنی سازی شده، اقدام کند.

این نماینده مجلس بیان کرد: همچنین مصوب شد که دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است پس از ۲ ماه از تصویب این قانون، گزارش دقیق اقدامات انجام شده از جانب طرف های برجامی در زمینه بازگشت به اجرای کامل تعهداتشان وفق برجام و رفع تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند. چنانچه تا آن تاریخ روابط بانکی ایران در اروپا و و میزان خرید نفت آنها از ایران به شرایط عادی و رضایت بخش بازنگشته باشد، دولت مکلف است اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

وی تاکید کرد: حرکت مجلس یازدهم در زمینه تصویب این طرح، اقدامی انقلابی بود و رای قاطع نمایندگان به آن در واقع رای به عزت و اقتدار ایران اسلامی و تکریم و پاسداشت مجموعه زحمات دانشمندان هسته ای به ویژه شهید فخری زاده و شهید سلیمانی است.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در واقع این طرح مقابله چند بُعدی است که با زیاده خواهی کشورهای غربی به خصوص آمریکا و اسرائیل مقابله می کند.