مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب از بهره‌برداری از پست انتقال ۲۳۰.۶۳ کیلوولت شاهد کرمانشاه به‌همراه اتصالات ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت مربوطه با اعتباری بالغ بر ۱۱۸۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از پاون، “علی اسدی” گفت: با توجه به نیاز شبکه برای پیک بار سال‌جاری، فاز اول پروژه پست انتقال ۲۳۰.۶۳ کیلوولت شاهد با یک دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت ۱۶۰ مگاولت‌آمپر در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به شبکه متصل شد و اکنون نیز پس از تکمیل عملیات اجرایی فاز دوم، این پروژه با ظرفیت ۳۲۰ مگاولت‌آمپر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: هدف از اجرای این پروژه، افزایش قابلیت اطمینان شبکه انتقال و فوق‌توزیع، کاهش تلفات انرژی در شهرستان کرمانشاه و حومه، بهبود تغذیه پست‌های فوق‌توزیع شهر کرمانشاه، جبران افت ولتاژ شبکه، ایجاد زیرساخت تأمین بارهای صنعتی و کشاورزی و تجاری و خانگی به‌ویژه در منطقه شرق شهرستان کرمانشاه است.

مدیرعامل برق غرب با اشاره به مشخصات فنی این پروژه اظهار داشت: این پست دارای دو فیدر خط ۲۳۰ کیلوولت، دو فیدر ترانس ۲۳۰ کیلوولت، چهار فیدر خط ۶۳ کیلوولت و دو دستگاه ترانسفورماتور قدرت هر یک به ظرفیت ۱۶۰ مگاولت‌آمپر و جمعاً به‌میزان ۳۲۰ مگاولت‌آمپر و همچنین طول خطوط اتصالی مربوطه شامل ۱.۲ کیلومتر خط ۲۳۰ کیلوولت دومداره هوایی با هادی کاناری و ۳.۴ کیلومتر خط ۶۳ کیلوولت هوایی دو مداره با هادی لینکس است.

اسدی با اشاره به اهمیت احداث و بهره‌برداری از این پروژه خاطرنشان کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال “جهش تولید” نامگذاری شده است، با بهره‌برداری از این پروژه و ظرفیتی که در منطقه ایجاد شده، زیرساخت‌های لازم به‌منظور تأمین بار الکتریکی مورد نیاز مشترکین و سرمایه‌گذاری صنایع بزرگ برای سال‌های آتی در کرمانشاه فراهم شده است.

وی افزود: این پروژه به‌رغم تحریم‌های ظالمانه به بهره‌برداری رسید و با توجه به اهمیت استفاده از تجهیزات ساخت داخل و حمایت از کالای ایرانی، در این پروژه از تولیدات صنعتی ساخت ایران استفاده شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب در پایان به افتتاح رسمی این پروژه در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در آینده نزدیک با حضور مقامات ارشد وزارت نیرو و استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰۸۰ میلیارد ریال و در زمینی به‌مساحت هفت هکتار در مسیر کمربندی شرقی کرمانشاه به اسلام‌آباد غرب احداث شده و خطوط اتصالی مربوط به پست شامل اتصالات ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت آن نیز با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال احداث شده است که در مجموع میزان ارزش سرمایه‌گذاری در این پروژه اعتباری بالغ بر ۱۱۸۰ میلیارد ریال است.