عرضه اولیه سهام شرکت «سرمایه‌گذاری کوثر بهمن»با نماد «وکبهمن» روز سه‌شنبه (۱۸ آذر ماه) در فرابورس انجام می‌شود.

در ماه‌های اخیر، حمایت دولت از بورس بی‌سابقه بوده، به طوری که از طریق عرضه صندوق‌های ETF با قیمت مناسب، تامین مالی از طریق این بازار، عرضه سهام شرکت‌های جدید و نیز آزادسازی سهام عدالت، حمایت همه‌جانبه ای از بازار سرمایه صورت گرفت.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از ایرنا،  در این میان، عرضه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشته است، زیرا تاکنون بیش از ۹۰ درصد از عرضه اولیه‌هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده‌اند به همین دلیل این اقدام همیشه در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

بر این اساس، آگهی عرضه اولیه سهام شرکت “سرمایه‌گذاری کوثر بهمن” به نماد «وکبهمن» منتشر شد که مطابق آن روز سه شنبه (۱۸ آذر ماه) تعداد ۲۵۰ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام این شرکت در فرابورس ایران عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر ۱۰۰ سهم در دامنه قیمتی ۱۴ هزار و ۲۰۰ ریال تا ۱۴ هزار و ۴۸۴ ریال تعلق می‌گیرد.

زمان سفارش خرید این سهم به جای صبح به بعداز ظهر موکول شده و از ساعت ۱۳ تا ۱۷ خواهد بود. بنابراین متقاضیان خرید سهام این شرکت باید سه شنبه ۱۸ آذر بعد از پایان معاملات، اقدام به سفارش خرید کنند.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به روز اول عرضه سهام، «عرضه اولیه» گفته می‌شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود.