مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق در راستای تحقق نیاز کشور با تولید گردهای فولادی CK۴۵ در سال جهش تولید گامی بلند برداشت.

به گزارش خبرنگار جارچی اخبار از یزد، مدیر بهره برداری مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق از گام رو به جلوی این شرکت در صنعت فولاد خبر داد و گفت: توانستیم در سال جهش تولید با احساس مسئولیت در راستای تحقق نیاز کشور، طیف گسترده ای از گردهای صنعتی CK45 را تولید کنیم.

عباس عظمتی با بیان اینکه صنایع مصرف کننده این فولاد، به ویژه صنعت پیچ و مهره کشور از کمبود مواد اولیه رنج می برند، اظهارکرد: افزایش تولید فولاد صنعتی CK45 بر اساس استانداردهای بین المللی در این مجتمع، نیاز بسیاری از کارخانجات را به این محصول تأمین می کند.

 

وی افزود: گرد CK45 یکی از پرمصرف ترین انواع فولادهای صنعتی با قابلیت ماشینکاری و مقاومت کششی بالا است.

 

عظمتی به تولید گردهای صنعتی CK45  در تعداد محدودی از کارخانجات فولاد کشور اشاره کرد و گفت: این محصول در ساخت قطعات اتومبیل، موتورها، پیچ و مهره، ابزارهای صنایع کشاورزی، شافت ها، ابزارهای دستی، چرخدنده های کوچک و … کاربرد گسترده ای دارد.

 

لازم به ذکر است مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق در حال حاضر افزون بر تولید گرد آلیاژ صنعتی، محصولات ساختمانی خود را در گریدهای A3  و A4  از سایز ۸  تا۴۰ ضمن تأمین بازار داخل، به کشورهای همسایه هم صادر می کند.