نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: درآمدها و هزینه‌ها در بودجه سال آینده افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد و وابستگی به درآمدهای نفتی هم زیاد است.

به گزارش جارچی اخبار، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، گفت: ما انتظار داشتیم در سال آخر دولت، لایحه بودجه یکی از کامل‌ترین بودجه‌ها باشد چرا که معمولاً دولت‌ها در سال آخر بهترین بودجه خود را می‌آورند.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی  در ارزیابی خود از لایحه بودجه سال آینده، افزود: دولت ۷ میلیارد دلار برای یارانه نهاده‌ها گذاشته است که اگر با دلار ۲۰ هزار تومانی محاسبه شود، دولت نزدیک به ۱۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته و می‌تواند مبلغ یارانه نقدی هر فرد را به ۲۰۰ هزار تومان برساند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سوی دیگر آن فسادی که در زنجیره توزیع نهاده‌ها که با قیمت ارز دولتی وارد می‌شود، از بین خواهد رفت.

میرتاج‌الدینی گفت: ما انتظار داشتیم دولت در بودجه سال ۱۴۰۰برخی از مشکلات اساسی را حل می‌کرد. برای مثال درباره حامل‌های انرژی هیچ اقدامی در بودجه صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: قراردادهای تهاتر نفتی در بودجه سال ۹۹ وجود داشت و کمک خوبی برای پروژه‌های عمرانی بود اما در بودجه ۱۴۰۰ حذف شده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: بودجه سال ۱۴۰۰ بسیار مبسوط بسته شده است و ارقام آنچه در بخش درآمدی و چه بخش هزینه‌ای افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه در ظاهر وابستگی بودجه ۱۴۰۰ به نفت ۲۵ درصد است، گفت: اما اگر درآمدهای اوراق سلف نفتی، فرآورده‌های نفتی و امثال آن را حساب کنیم، بیش از ۴۰ درصد از بودجه را شامل می‌شود و می‌توان گفت که بیش از ۴۰ درصد بودجه از محل درآمدهای نفتی است.