مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: این سازمان آمادگی تامین باقی مانده اعتبارات مصوب شده در هیات دولت مبنی بر کاهش اثرات خشکسالی در استان خوزستان را دارد.

به گزارش جارچی اخبار، امید حاجتی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اختصاص بیش از ۶۰ درصدی اعتبارات مصوب شده در هیات دولت ویژه شرایط خشکسالی استان گفت: تاکنون از ۱۱ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال مصوب شده، مبلغ پنج هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال به دستگاه های اجرایی خوزستان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه مصوبه هیات دولت برای تامین منابع مورد نیاز مربوط به کاهش اثرات خشکسالی خوزستان در ۲۸ تیرماه سالجاری مصوب شد گفت: سازمان هدفمندی یارانه ها، حدود ۶۰ درصد از این منابع را تا شامگاه ۲۸ تیرماه به صورت نقد به حساب دستگاه های اجرایی استان ابلاغ کرد.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها یادآورشد: یکی از اولویت های مربوط به این منابع، پرداخت مابقی خسارات ناشی از سیلاب فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به کشاورزان و دامداران خوزستان است.

وی بیان داشت: با اختصاص این منابع، مطالبات کشاورزان آسیب دیده از سیلاب فروردین سال ۱۳۹۸ بطور ۱۰۰ درصد پرداخت خواهد شد.

حاجتی با تاکید بر اینکه سازمان هدفمندی یارانه ها آمادگی دارد تا مابقی منابع مربوط به اعتبارات مصوب هیات دولت ویژه استان خوزستان را تامین و اختصاص دهد بیان داشت: تخصیص این منابع، بستگی به عملکرد دستگاه های اجرایی مربوطه از جمله سازمان آب و برق خوزستان، جهادکشاورزی و منابع طبیعی استان در جذب اعتبارات اختصاص یافته است.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها یادآورشد: امیدواریم با منابعی که اختصاص یافته، استان خوزستان هرچه زودتر از دوره خشکسالی و آثار ناشی از آن عبور کند.

وی  خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبارات به تامین علوفه و همچنین آب شرب دام در مناطق دارای تنش آبی اختصاص یافته است.

به گفته حاجتی دولت با توجه به شرایط خشکسالی خوزستان در تلاش برای کاهش اثرات ناشی از این پدیده است.

منابع مربوط به کاهش خسارات ناشی از خشکسالی در خوزستان از محل تبصره ۱۴ قانون بودجه سال جاری و در راستای تامین اعتبارات مورد نیاز برای آبرسانی به عشایر و روستاییان، مقابله با تنش آب شرب، کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین لایروبی کانال های کشاورزی اختصاص یافته است.