وزیران کشور و  صنعت، معدن، تجارت هفته بعد به کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی می‌روند.

به گزارش جارچی اخبار،  اعضای کمیسیون صنایع مجلس دوشنبه هفته بعد موضوعات تولید، توزیع و نحوه قیمت‌گذاری سیمان و فولاد در کشور را با حضور دستگاه‌های اجرایی و نظارتی بررسی می‌کنند.

همچنین بررسی درخواست قانون آیین‌نامه داخلی مجلس ارجاعی به کمیسیون با موضوع ناکارآمدی در سیاست‌ها و مقررات رفع تعهد ارزی و آسیب خوردن به واحدهای تولیدی و صنعتی و رای‌گیری برای انتخاب اعضای هیات تحقیق و تفحص از «نحوه واگذاری پتروشیمی الوند» دیگر دستور کارهای اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواهد بود.

کمیسیون صنایع و معادن سه‌شنبه بعد هم میزبان وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهد بود تا مصوبات سفر اعضای کمیسیون صنایع و معادن به استان مرکزی پیگیری شود.

برگزاری نشست مشترک اعضای کمیسیون صنایع و معادن با رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و معاونان مربوطه دیگر دستور کار هفته بعد کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواهد بود.

*وزیر کشور به کمیسیون شوراها می‌رود

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس دوشنبه بعد بررسی اولویت‌های تقنینی و نظارتی این کمیسیون را با حضور رییس مجلس شورای اسلامی در دستور کار خواهند داشت.

اعضای کمیسیون شوراهای سه‌شنبه هفته بعد هم رسیدگی به مشکلات پیش آمده برای ساکنین شهرهای مرزی و بررسی طرح تجارت مرزنشینان به منظور حل معضل کولبری با حضور وزیر کشور، فرمانده نیروی انتظامی و نمایندگان دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی را در دستور کار خود دارند.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس هفته بعد بررسی کلیات لایحه حفظ کرامت زنان در برابر خشونت را با حضور دستگاه‌های مربوطه و بررسی طرح تسری فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به کارکنان اداری قوه قضائیه را در دستور کار خود خواهند داشت.

بررسی تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران و فوق‌العاده موضوع بند (ج) ماده ۱۱۲قانون برنامه ششم توسعه را با حضور مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح، بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌های مربوطه دستور کار دیگر کمیسیون شورا خواهد بود.

اعضای کمیسیون اصل نود هم هفته بعد اعضای هیات ریسه جز انتخاب رییس که در جلسه علنی ۲۸ تیرماه انتخاب شده است را مشخص خواهند کرد.

اعضای کمیسیون اصل نود مجلس همچنین روز سه‌شنبه هم نشستی را برای بررسی موضوعات مطروحه و طرح اصلاح موادی از قانون دیوان محاسبات کشور در دستور کار خود خواهند داشت.

اعضای کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس هفته بعد طرح شفافیت آرای نمایندگان را با حضور یکی از طراحان، نمایندگان پیشنهاد دهنده، کارشناس مرکز پژوهش‌ها بررسی می‌کنند.

همچنین برگزاری نشست هیات رییسه کمیسیون برای اولویت‌گذاری طرح‌های واصله و تصمیم‌گیری در مورد سایر مباحث دستور کار دیگر اعضای کمیسیون آیین‌نامه داخلی خواهد بود.

بررسی گزارش سامانه جامع بودجه‌ریزی اعمال مصوبات، پایش و نظارت بر قوانین بودجه سنواتی و بررسی لایحه اختیار به دولت جهت کمک به پروژه‌های زیربنایی و بررسی طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت در دستور کار دوشنبه هفته بعد اعضای کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد.

اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس سه‌شنبه هفته بعد هم استماع گزارش عملکرد یکساله دیوان محاسبات کشور با حضور بذرپاش رییس کل و معاونان دیوان، طرح انتقال آب از دریای عمان به استان و سیستان و بلوچستان را در دستور کار خود خواهند داشت.

کمیته امور اجتماعی و فرهنگی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هم دوشنبه هفته بعد استماع گزارش و بررسی نحوه و میزان اختصاص اعتبارات فرهنگی از محل منابع هدفمندی با حضور رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها را در دستور کار خود دارد.

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هفته بعد طرح تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور و گزارش نمایندگان ناظر در مجامع، هیات‌ها و شوراها را بررسی خواهند کرد.

کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی رسیدگی به لایحه دو فوریتی شوراهای حل اختلاف (اعاده شده از شورای نگهبان) و بررسی لایحه تجارت در کارگروه حقوق خصوصی را در دستور کار روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خود خواهد داشت.

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دوشنبه بعد آخرین وضعیت واردات، تولید و توزیع واکسن در کشور با حضور مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرکت‌های تولیدکننده داخلی و آخرین وضعیت واردات تولید مواد اولیه دارو و نحوه تخصیص ارز به آن در کمیته دارو و غذا را بررسی خواهند کرد.

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین استماع گزارش میرمحمدی در مورد بیماران پروانه‌ای، استماع گزارش دیوان محاسبات کشور درباره هزینه‌کرد بودجه بخش سلامت در سال ۹۹ به ویژه در بخش دارو و تجهیزات پزشکی و بررسی لایحه تصویب مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت در معادن ۱۹۵۵ را هم در دستور کار سه‌شنبه خود دارند.