حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تداوم نقض حاکمیت ملی لبنان و سوریه توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی محکوم است.

به گزارش جارچی اخبار به نقل از المنار، حزب الله لبنان بیانیه‌ای را در خصوص تجاوز نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه منتشر کرد. حزب الله در این بیانیه حمله مذکور را به شدت محکوم کرده است.

بر اساس این گزارش، در بیانیه حزب الله لبنان آمده است: جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بار دیگر حاکمیت لبنان را نقض کرده و از طریق حریم هوایی لبنان، سوریه را بمباران کردند. این بمباران در سایه سکوت مجامع بین‌المللی و مدعیان حفاظت و حراست از حاکمیت و استقلال کشورها صورت گرفت.

حزب الله در ادامه بیانیه خود همچنین آورده است: حمله اخیر صهیونیست‌ها تجاوزی آشکار از سوی آنها به حاکمیت ملی سوریه و لبنان بود. گفتنی است، بیانیه حزب الله پس از آن صادر شد که جنگنده‌های صهیونیست با نقض حریم هوایی لبنان منطقه القصیر واقع در حومه حمص را هدف تجاوز نظامی قرار دادند.

در همین ارتباط، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تجاوزهای متوالی رژیم صهیونیستی به اراضی سوریه همزمان با حملات تروریست‌ها در راستای استراتژی ژئوپلتیک توطئه آمیز ضد سوریه است. این حملات به علت پایبندی سوریه به مواضع اصولی است.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: سوریه در حق خود در دفاع از اراضی و ملت خود و حاکمیتش با استفاده از همه ابزارها طبق قانون اساسی و منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی، درنگ نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: در ساعت یک و ۱۳ دقیقه بامداد پنجشنبه ۲۰۲۱/۷/۲۲، اشغالگران اسرائیلی دست به حمله جدید به سوریه زدند و از طریق حریم هوایی لبنان در شرق بیروت لبنان موشک‌هایی از سوی جنگنده‌های این رژیم به منطقه القصیر در استان حمص شلیک شد.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: این حمله بزدلانه اسرائیل دو روز پس از حمله هوایی به منطقه السفیره در جنوب شرق استان حلب انجام شد. این حمله همچنین دو روز پس از حمله جبهه النصره به حومه غربی حلب و شهرک نبل در حومه شمالی حلب است که به شهادت یک زن و زخمی شدن یک دختربچه منجر شد.