مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه سیل اخیر با ورود به منازل مسکونی به بیش از ۲۰۰ خانه در این استان خسارت وارد کرد گفت: حدود یکصد منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در ارزیابی‌های انجام شده در دهستان کیسکان قرار دارد.

علی اکبر سلطانی‌نژاد روز جمعه در حاشیه بازدید استاندار کرمان از مناطق سیل زده دهستان کیسکان شهرستان بافت افزود: سیل اخیر به چند نقطه در استان کرمان آسیب وارد کرد که جدی ترین آسیب ها در دهستان کیسکان، بخش مرکزی و نقاط متعدد شهرستان بافت، بخش راین، و منطقه حراران بردسیر رخ داده و بخشی از این خسارات جبران می‌شود.
وی اظهار داشت: ارزیابی خسارات وارده شده به دلیل جاری شدن سیلاب را به سرعت در دستور کار خود قرار دادیم و با کمک اعداد و ارقام احصا شده، رفع مشکلات مردم در اولین فرصت با وجود تعطیلات مرکز و سیستم بانکی در اولویت کاری مسولان قرار دارد.
سلطانی‌نژاد گفت: بخشی از اعتبار سیل اخیر را تامین کردیم و تا روز شنبه با فعال شدن بانک ها به طور قطع تخصیص کمک‌های معیشتی به افراد خسارت دیده از سیل اخیر در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی بیان داشت: درصدد اخذ مصوبه برای احداث یک واحد مسکونی برای سیل زدگان تمام استان کرمان هستیم.

وی از اعطای کمک های بلاعوض دولتی و تسهیلات قرض الحسنه ارزان قیمت به سیل زدگان استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: همچنین حمایت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه تامین زیرساخت‌ها، خدمات آواربرداری، نظارت و تامین مصالح برای سیل زدگان است.
همچنین در این سفر استاندار کرمان از پایگاه امداد و نجات جاده ای کفنوییه، منازل مسکونی و باغات کشاورزی خسارت دیده از سیل اخیر در کیسکان شهرستان بافت بازدید و دستورات لازم برای رفع مشکلات زندگی مردم سیل زده را صادر کرد.