سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طرح کمک معیشتی آماده است و در صورت موافقت دولت سیزدهم برای کمک به افراد کم درآمد این طرح تمدید و اجرا می‌شود.

به گزارش جارچی اخبار، «محمد مهدی مفتح» در گفت و گو با ایرنا، اولویت نخست دولت سیزدهم را رفع مشکلات اقتصادی عنوان کرد و گفت: امروز شاهد مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور هستیم به طوری که مردم برای گذران زندگی روزمره خود دچار مشکل هستند درآمدها وهزینه‌ها باهم تعادل ندارند و تورم هم فشار زیادی بر مردم وارد می کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: در این شرایط دولت باید برای رفع مشکلات معیشتی اقشار کم‌درآمد اقدامات لازم را انجام دهد تا آنها بتوانند زندگی روزمره خود را اداره کنند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس با بیان اینکه تورم ام المصائب اقتصاد است گفت: دولت سیزدهم باید بتواند تورم را مهار کند واقداماتی انجام دهد که تاثیر آن در زندگی مردم ملموس و مشخص شود هر چند این اقدامات در زبان ساده ، اما درعمل دشوار است.

مفتح رمز موفقیت دولت را کنترل وضعیت اقتصادی و کل مشکلات معیشتی مردم عنوان کرد و گفت: نباید اقتصاد جامعه را به هر طرفی که می‌خواهد بکشاند، دولت باید اقتصاد را مدیریت کند و این موضوع باید جز اولویت های دولت سیزدهم باشد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس افزود: تنظیم برنامه هفتم توسعه ، تنظیم بودجه سالیانه کشور و اشتغال جوانان از موضوعات مهمی است که دولت سیزدهم باید نگاه جدی به آن داشته باشد و در صورت اصلاح و بهبود وضعیت اقتصادی امید به جامعه تزریق می شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه لایحه از سوی دولت برای حل مشکلات اقتصادی کشور را تاثیرگذارتر دانست و گفت: برای کمک به افراد کم درآمد می‌توانیم طرح کمک معیشتی را دوباره تمدید کنیم متن آن آماده و مصوب مجلس است در صورتی که دولت سید ابراهیم رییسی موافقت کند این طرح دوباره اجرا می‌شود